GÜNDEM

E-devlet üzerinden başvuru yapan ev hanımları ve öğrencilere 1100 TL ödeme yapılacak! Aile Bakanlığı bu sabah açıkladı

Ev hanımları ve öğrencilere yardım duyurusu geldi. Aile bakanlığı e-Devlet üzerinden başvuru yapanlara 1100 TL nakit yardım verecek. Başvuru şartları ve detaylar duyuruldu.

Aile ve Sosyal hizmetler bakanlığı, her kesime ödediği yardımlara yenilerini eklemeye devam ediyor. Bakanlıktan bu sabah yeni bir duyuru yapıldı. Bu defa ödeme ev hanımları ve öğrencileri ilgilendiriyor. Aile bakanlığı tarafından yapılan duyuruya göre gereken şartları taşıyan ve e-Devlet üzerinden başvuru yapanlara 1100 TL nakit yardım verilecek. Nakit yardım almak isteyen ev hanımları ve öğrencilerin özellikle gelir kriterine uygun olmaları gerekiyor. Bakanlığın internet sitesi üzerinden tüm detaylar yayınlandı. Aile bakanlığı 1100 TL nakit yardım desteği ile ilgili merak edilenlere haberimizin devamında ulaşabilirsiniz.

E-devlet üzerinden başvuru yapan ev hanımları ve öğrencilere 1100 TL ödeme yapılacak! Aile Bakanlığı bu sabah açıkladı. Zor durumda olan herkesin imdadına yetişmeye devam eden aile ve Sosyal hizmetler bakanlığı bu sabah yeni bir yardım duyurusunu daha yayımladı. Maddi durumu yerinde olmayan bir ihtiyaç sahibi olan ev hanımı ve öğrencilere nakdi destek verilecek. E-Devlet üzerinden yapılacak olan başvurular karşılığında gerekli şartları taşıyan ev hanımı ve öğrenciler 1100 TL yardım alma şansına sahip olacak. Aile bakanlığı tarafından nakit yardım imkanı için tüm başvuru şartları da belli oldu. Ödemelerden sadece ev hanımı veya öğrenci olanları faydalanabilecek. Aile bakanlığı 1100 TL yardım başvuru şartları ve merak edilenler haberimizde…

E-DEVLET BAŞVURULARI BUGÜN BAŞLADI

Aile bakanlığı tarafından maddi durumu yerinde olmayan daha güzel ve ihtiyaç sahibi ev hanımı ile öğrencilere ödenecek olan 1100 TL yardım için başvurular e-Devlet üzerinden kabul ediliyor. Başvuru yapmak isteyenlerin, TC kimlik no ve şifreleri ile giriş yaptıktan sonra Aile ve Sosyal hizmetler bakanlığı sekmesi altında bulunan sosyal yardım ve destek ödemeleri bölümüne ulaşmaları gerekiyor. Bu bölümde bulunan sosyal yardım ve destek ödemeleri formunu eksiksiz ve tam olarak doldurduktan sonra onay için gönderebilirsiniz. Aile bakanlığı tarafından başvurular on gün içerisinde sonuçlandırılıyor. Takip eden İlk ayın 15’ine kadar da ödemeler hesaplara geçiyor.

BAŞVURU ŞARTLARI NETLEŞTİ

Ev hanımları ve öğrenciler için aile bakanlığı tarafından ödenecek olan 1100 TL sosyal yardım ödemelerinde başvuru şartları da netleşti. Bakanlık TC vatandaşı olan, 18 yaşından büyük olan, yardıma muhtaç olan herkese bu ödemeyi yapacak. Hane bazlı olarak verilecek olan ödemelerde en önemli kriter ise gelir kriteri. Hane içinde kişi başına düşen gelirin asgari ücretin üçte birinden az olması halinde 1100 TL sosyal yardım ödemesi verilecek. Başvuru işlemleri ise aile ve Sosyal hizmetler Bakanlığı’na bağlı Sosyal yardımlaşma ve dayanışma Vakıfları aracılığıyla yapılabilecek. E-Devlet üzerinden başvuru yapamayanlar vakıflar aracılığıyla başvuru işlemlerini tamamlayabilir. Başvurusu onaylananların ödemeleri ise PTT den yapılacak.

Başa dön tuşu