GÜNDEM

e-Devlet’ten başvuranlara bakanlıktan geri ödemesiz nakit veriliyor! 12 ay boyunca 850 TL ile 1250 TL arası ödeme yapılıyor

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı başvuru yapanlara 12 ay boyunca ödeme yapıyor. Bakanlık, birçok farklı kalemde geri ödemesiz maaş bağlıyor. e-Devlet’ten başvurmak için geç kalmayın.

e-Devlet’ten başvuranlara bakanlıktan geri ödemesiz nakit veriliyor! 12 ay boyunca 850 TL ile 1250 TL arası ödeme yapılıyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının ihtiyaç sahibi vatandaşlara olan sosyal yardım ödemeleri devam ediyor. Özellikle Türkiye Aile Destek paketi sayesinde ekonomik krizden bunalan birçok vatandaş rahat nefes alma imkanı elde ediyor. Düzenli geliri olmayan, Dar gelirli olan, ihtiyaç sahibi olan herkes Türkiye Aile Destek paketi yardımı için başvuru yapabiliyor. Başvuru için aranan tek bir Kriter var o da hane içinde kişi başına düşen gelirin Asgari ücretin üçte birinden az olması. Bu kritere uygun olan herkes başvuru yapması halinde ödemeden yararlanıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Geçtiğimiz aylarda açıkladığı yeni sosyal yardım paketi yoğun ilgi gördü. Temmuz ayından bu yana Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi birçok vatandaş Türkiye Aile Destek programı kapsamında sosyal yardım alıyor. Üstelik emekli ve Asgari ücretli çalışanlarda bu yardım paketinden faydalanabiliyor. Aile Destek paketi yardımları 12 ay boyunca düzenli olarak yapılıyor hesaplara anında yatıyor. Kasım ayı ödemeleri için geri sayım başlarken Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık henüz başvuru yapmayan vatandaşları uyardı. Başvurular hala e-devlet’ten devam ediyor hemen başvuru yaparak kasım ayı ödemelerinden faydalanabilirsiniz.

AYLIK ÖDEME MİKTARI 850 İLA 1250 TL ARASINDA DEĞİŞİYOR

Türkiye Aile Destek programı kapsamında devletin vatandaşlara sağladığı aylık ödeme miktarı hane içinde yaşayan Kişi sayısına göre farklılık gösteriyor. Hane içinde yaşayan Kişi sayısına göre 850 ila 1250 TL arasında değişen yardımlardan yararlanmak mümkün. Ödemeler her ay hesaplara yatıyor 12 ay boyunca devam ediyor. Özellikle ekonomik krizden bunalanlar mutlaka bu yardım paketine başvuru yapmalı.

ASGARİ ÜCRETLİ VE EMEKLİLERDE BAŞVURU YAPABİLİR

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı aracılığı ile sağlanan Türkiye Aile Destek programı yardımları için asgari ücretli ve emeklilerde başvuru yapabiliyor. Geliriniz olsun olmasın hane içinde kişi başına düşen geliri Asgari ücretin üçte birinden az ise bu sosyal yardım paketine başvuru yapabilirsiniz. Düzenli olarak yapılacak olan sosyal yardım ödemeleri 12 ay boyunca devam ediyor. Bu süre içinde, gelir durumunuzda bir değişiklik olmaması halinde herhangi bir kesinti dolmuyor. Başvuru işlemleri e-devlet aracılığı ile gerçekleştiriliyor. Ayrıca yaşadığınız ilde bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıflarına giderek de başvuru yapabilirsiniz.

Başa dön tuşu