GÜNDEM

E-Devlet’ten başvuru yapabilirsiniz! Kamuya binlerce personel alımı yapılacak! KPSS şartı aranmıyor, üst yaş sınırı yok!

Memur olmak isteyenlere müjde! Kamuya personel alımı yapılacak. Binlerce kişi iş sahibi olacak. KPSS ve yaş şartı yok. E-Devlet’ten başvuru yapabilirsiniz.

Kamuya personel alımı devam ediyor. Bugün de yeni ilanlarla alım yapılacak olan kurumlar duyuruldu. Başvuru şartları ve detaylar da ortaya çıktı. Bu defa KPSS şartı olmadan, üst yaş sınırı aranmaksızın binlerce personel alımı yapılacak. Çevre Bakanlığı bünyesinde görevlendirilecek olan personeller en düşük memur maaşı üzerinden işe başlayacak. Çevre Bakanlığı personel alımı başvuru şartları haberimizde…

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı bünyesinde görevlendirilmek üzere personel alımı yapılacak. KPSS taban puan şartı bulunmuyor, ancak KPSS’ye girmiş olmak gerekiyor. Kamuda çalışmak isteyenlere müjde gibi gelecek işçi alımları için başvuru şartları da netleşti. Yaş sınırı aranmıyor, başvurular e-Devlet’ten kabul ediliyor. Lise mezunu olmak yetiyor. İşte Çevre Bakanlığı personel alımı başvuru şartları…

YAŞ SINIRI BULUNMUYOR

Çevre Bakanlığı personel alımı başvuru şartları belli oldu. Personel alımı için KPSS’ye girmiş olmak şart ancak herhangi bir taban puan şartı konulmadı. Bu şartlar doğrultusunda Çevre Bakanlığı bünyesinde görevlendirilmek üzere temizlik personeli alımı yapılacak. Lise ve dengi okullardan mezun olanlar başvuru yapabilecek.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Çevre Bakanlığı personel alımı başvuru şartları tek tek açıklandı. Yapılan açıklamaya göre başvuru yapacak kişilerde aranan genel şartlar şu şekilde;

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak

Sosyal güvenlik kurumundan emekli ya da yaşlılık aylığı almayan kişiler

Güvenlik ve arşiv soruşturması olumlu sonuçlanan kişiler,

Herhangi bir liseden mezun olan kişiler,

Sağlık açısında çalışmasına engel olacak herhangi bir rahatsızlığı bulunmayan kişiler,

Alım yapılacak olan pozisyon için 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası ile aynı Kanunun 48 inci maddesinin (A) fıkrasının 1, 4, 5, 6 ve 7. bentlerindeki ve 6/6/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına Dair Esasların EK-1 inci maddesindeki şartları sağlayan kişiler başvuru yapabilmektedir.

SON BAŞVURU TARİHİ 5 KASIM

Çevre Bakanlığı personel alımı ilanları başvuruları 26 Ekim 2022 tarihinde başladı. 5 Kasım 2022 tarihine kadar devam eden başvurular e-devlet üzerinden yapılabiliyor. Aynı zamanda çevre şehircilik ve iklim değişikliği Bakanlığı kariyer kapısı üzerinden de başvuru yapmak mümkün.

Başa dön tuşu