GÜNDEM

e-Devlet’ten başvuru yapana 1600 TL yardım verilecek! SGK evde iş yapmak isteyenlerin önünü açacak

Evde ek iş yapmak isteyenlere SGK’dan müjde! E-devlet’ten başvuru yapmanız durumunda 1600 TL geri ödemesiz yardım verilecek.

e-Devlet’ten başvuru yapana 1600 TL yardım verilecek! SGK evde iş yapmak isteyenlerin önünü açacak. Devlet yardımı imkanı artık girişimciler için de başladı. Evde ek iş yapmak isteyen girişimcilere SGK’da Müjdeli Haber geldi. Evde iş fikirlerine Aylık 1.600 TL yardım yapılacak. Sosyal Güvenlik Kurumu bugün başvuru şartlarını ve detayları tek tek açıkladı. Evden bile çıkmadan para kazanmak aynı zamanda devlet yardımı almak istiyorsanız mutlaka bu habere bakın. Çünkü hesabınıza her ay düzenli olarak sosyal yardım yatacak ve aynı zamanda yaptığınız ek iş karşılığında da para kazanma şansına sahip olacaksınız.

Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara devlet tarafından sağlanan destek ödemeleri her geçen gün artmaya devam ediyor. Bu defa da SGK ile bakanlıklar arasında yapılan anlaşma sonucunda evden çalışma Fikri olanlara destek ödemesi verilecek. SGK evden ek iş fikri olanlar için 1600 TL Ödeme yapacak. Özellikle evden çalışmak isteyenler bu fırsatı kaçırmasın. Devlet, iş fikriniz hayata geçene kadar ve para kazanmaya başlayana kadar Size destek olacak.

KİMLER FAYDALANABİLİR?

Bakanlık ve Sosyal Güvenlik Kurumu arasında yapılan anlaşma doğrultusunda İŞKUR kayıt sistemine kayıt yapan ve evde iş yapmaya başlayan herkes ödemeden faydalanabiliyor. Özellikle Ev ortamında çalışmak istiyorsanız bir yandan evinizin işlerini tamamlamak bir yandan çocuklarınızın bakımını sağlamak bir yandan da para kazanmak istiyorsanız kesinlikle SGK’nın sunduğu bu fırsata başvuru yapmanızı tavsiye ediyoruz.

E-DEVLET’TEN BAŞVURU YAPABİLİRSİNİZ

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile SGK iş birliği sayesinde vatandaşlar ulaşacak olan evden iş fikirlerim projesi kapsamında başvuru işlemleri e-devlet sisteminden yapılıyor. E-Devlet üzerinden Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sekmesini ziyaret ederek başvuru işlemlerini tamamlayabilirsiniz. Başvurunuzu eksiksiz yapmaya özen göstermeniz de fayda var. Başvuru işlemleri tamamlandıktan sonra sonuç Bir kısa mesajla sizlere iletilecektir. Ancak başvuru sonrasında düzenli olarak e-devlet üzerinden kontrol de bulunmakta mümkün. Onay mesajı geldikten sonra PTT hesabınıza ya da başvuru esnasında verdiğiniz IBAN numarasına 1600 TL yardım ödemeniz yatacaktır.

Başa dön tuşu