GENEL

Eğitim öğretim ödeneği hesaplara yatıyor

Okulların açılmasına çok kısa bir süre kalırken öğretmenler tarafından eğitim öğretim ödeneği ile ilgili son gelişmeler yakından takip ediliyor. Öğretmenlere kırtasiye parasının ne zaman yatacağı ve hesaplara yatacak miktarın ne kadar olduğu merak ediliyor. Eğitim öğretim ödeneği ile ilgili tüm detaylar merakla araştırılmaya devam ederken gözlerin çevrildiği ödeme tarihi ise merak konusu.

Okulların açılmasına çok kısa bir süre kalırken öğretmenler tarafından eğitim öğretim ödeneği ile ilgili son gelişmeler yakından takip ediliyor. Öğretmenlere kırtasiye parasının ne zaman yatacağı ve hesaplara yatacak miktarın ne kadar olduğu merak ediliyor. Eğitim öğretim ödeneği ile ilgili tüm detaylar merakla araştırılmaya devam ederken gözlerin çevrildiği ödeme tarihi ise merak konusu. Milli Eğitim Bakanlığı, her yeni eğitim öğretim yılı öncesinde eğitim öğretim ödeneği ödemesi yapıyor. Fiilen öğretmenlik yapanlar için geçerli olan bu ödeme ile ilgili merak edilen çok sayıda detay bulunuyor. Peki, eğitim öğretim ödeneği ne zaman yatacak? Kırtasiye parası ne zaman hesaplarda olacak 2022? İşte tüm merak edilenler…

EĞİTİM ÖĞRETİM ÖDENEĞİ DETAYLARI

Milli Eğitim Bakanlığı, her yeni eğitim öğretim yılı öncesinde öğretmenlere eğitim öğretim ödeneği veriyor. Okulların açılmasına çok az bir süre kala öğretmenler tarafından yoğun bir şekilde araştırılan konuyla ilgili tüm detaylar merakla araştırılıyor. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullarda görev yapmakta olan öğretmenlere, eğitim öğretim hizmetleri sınıfına dahil öğretmen unvanlı kadrolarda görevli olan ve fiilen öğretmenlik yapanlara kırtasiye parası verilecek.

EĞİTİM ÖĞRETİM ÖDENEĞİ NE ZAMAN YATACAK 2022?

Eğitim öğretim ödeneğinin ne zaman yatacağına dair araştırmalar yoğunluk kazandı. Konu hakkında henüz detaylı bir açıklama bulunmazken ödemelerin Eylül ayının ilk haftasında başlayarak son haftasına kadar yapılması bekleniyor. Konuyla ilgili resmi açıklamanın ilerleyen günlerde müdürlükler aracılığıyla duyurulması bekleniyor.

EĞİTİM ÖĞRETİM ÖDENEĞİ NE KADAR 2022?

Eğitim öğretim ödeneğinin miktarı da en çok araştırılan konulardan biri. Altıncı dönem toplu sözleşmede varılan uzlaşma kapsamında 2022 yılı için eğitim öğretim yılına hazırlık ödeneği 1.325 TL’ye, 2023 yılı için ise 1.400 TL’ye çıkarıldı.

 

Başa dön tuşu