GÜNDEM

Ek ödeme 26 bin TL oldu! Promosyon sözleşmesini yenilemeyenler hala şansınız var, başvurular sürüyor

Promosyon sözleşmesini hala yenilemeyenler için güzel haber. Promosyon tutarlarında Bu banka artışa gitti ve 26 bin lira olarak rakamlarını güncelledi. Hala promosyon sözleşmesi yapmayanlar için detaylar haberimizde…

Promosyon rekabeti bankalar arasında hala devam ediyor. her ne kadar bazı bankalar emekliye ödedikleri promosyon rakamlarında geri adım atmayı tercih etse de Maaş promosyonu konusunda kesenin ağzını aç anlarda Yok değil. Eylül ayının gelmesi ile birlikte rekabet hız kazanırken bir banka daha promosyon rakamlarında güncelleme yaptı. Promosyon sözleşmesini yenilemeyenlere için başvurular hala devam ediyor. Üstelik ek ödeme rakamı 26 bin liraya kadar yükseltildi. İşte en yüksek promosyon ödemesi veren o banka…

Bankalar, emekli vatandaşların yanı sıra memurlar ve kamu çalışanları içinde promosyon ödemesi yapmaya başladı. kamu kurum ve kuruluşları ile promosyon sözleşmesi yapan bankalar rakamlarını yükselttikçe yükseltiyor. Yani artık memurların yanı sıra kamu çalışanları da promosyon fırsatlarından faydalanabiliyor. Geçtiğimiz günlerde Anadolu Üniversitesi, yenilediği promosyon sözleşmesi ile çalışanlarının tek seferde alacağı 3 yıllık promosyon tutarı mi 41 bin 500 liraya yükseltmiş ve rekor kırmıştı. O günden sonra diğer kamu kurum ve kuruluşları da çalışanları için harekete geçti ve promosyon sözleşmeleri gözden geçirilmeye başlandı. Bugün bir güzel haber de Trakya Üniversitesi çalışanları için geldi.

PROMOSYON TUTARI 26 BİN LİRAYA YÜKSELTİLDİ

Trakya Üniversitesi, geçtiğimiz yıl yaptığı promosyon anlaşmasını bozdu. Akbank ve Trakya Üniversitesi arasında Maaş promosyonu konusunda Yeni anlaşma sağlandı. Enflasyon karşısında çalışanların aldığı promosyon tutarının eridiğini dile getiren Trakya Üniversitesi, nakit promosyon rakamlarının yükseltilmesini istedi. Akbank yetkilileri ve Trakya Üniversitesi yetkilileri arasında yapılan yeni promosyon sözleşmesine göre 3 yıllık promosyon tutarı 26 bin liraya yükseltildi.

TEK SEFERDE ÖDENECEK

Trakya Üniversitesi tarafından 5 Eylül 2022 tarihinde yapılan Açıklama ile birlikte binlerce çalışanı olan üniversitenin promosyon sözleşmesini güncellediği bildirildi. 3 yıl için 5 bin 390 TL olan maaş promosyonu tutarı artırıldı. Kalan 2 yıl için ek olarak 26 bin 300 TL daha maaş promosyon ödenecek. Trakya Üniversitesi çalışanları belirlenen maaş promosyonunu tek seferde 15 Eylül tarihinde alacak.

DAHA DA ARTMASI BEKLENİYOR

Kamu Kurum ve kuruluşlarında çalışanların maaş promosyonlarının revize edilmesi için sendikalarda devreye girdi. Özellikle son dönemlerde polislerin maaş promosyonunun arttırılmasına yönelik yoğun bir çaba var. Çünkü binlerce çalışanı bulunan emniyetin Maaş promosyonu diğer kamu kurum ve kuruluşlarına göre çok düşük kalıyor. Bu sebeple VakıfBank’ın emniyet çalışanları için promosyon tutarını güncellemesi bekleniyor.

Başa dön tuşu