GÜNDEM

Ekim ayı promosyon zammı ile geliyor! 10 bin TL’den kapı açıldı, 15 bin TL’ye kadar yükseldi

Ekim ayı müjdeli haberle başlıyor! Emekli maaş promosyonuna zam geliyor! 10 bin TL olan emekli promosyonu 15 bin TL’ye yükseldi.

Bankalardan Ekim ayına özel kampanya duyuruları gelmeye başladı. Eylül ayında promosyonu 10 bin TL’ye kadar yükselten bankalar Ekim ayında daha da yüksek ödeme yapacak. Artık yeni aya 2 gün kala bankalardan da duyurular gelmeye başladı. Özel bankalar peş peşe açıklama yaparak yeni emekli maaş promosyonu tutarlarını duyuruyor. Ekim ayı maaş promosyonlarına ilişkin gelen ilk bilgiler ise rakamların çok daha fazla yükseleceği yönünde. Peki Ekim ayında hangi banka ne kadar promosyon verecek?

Ekim ayı promosyon zammı ile geliyor! 10 bin TL’den kapı açıldı, 15 bin TL’ye kadar yükseldi. 3500 TL ve üstü emekli maaş alanlar için bankalardan ekim ayına özel yeni promosyon duyuruları gelmeye başladı. Ekim ayında promosyonun sona ereceği iddia ediliyordu ancak bankalar daha yeni ay başlamadan yeni duyurular yapıyor. Kamu bankalarından hala bir güncelleme gelmese de özel bankalar rakamlarını yükseltmeye hazırlanıyor. Ekim ayında bir çok özel banka maaş promosyonunu 10.000 TL’nin üstüne çıkaracak. Zaten şu anda bile bu rakama veren bankalar var yani Ekim ayında emekli için rekabet daha da artacak gibi görünüyor. Gelen ilk bilgiler ise Ekim ayında maaş promosyonunun 15.000 TL olacağı yönünde. Peki, hangi bankalar 15.000 TL maaş promosyonu verecek? Emekliye en yüksek promosyon veren bankalar hangileri?

ÖZEL BANKALARDAN EKİM AYI İÇİN BÜYÜK ATAK

Özel bankalar temmuz ayından bu yana emekli vatandaşlara ödedikleri maaşı promosyonlarında çok yüksek rakamlar sunmaya devam ediyor. Promosyon rekabetinde birkaç banka öne çıkarken Ekim ayında bu rekabet daha da artacak gibi. Gelen ilk bilgilere göre yapı kredi, Akbank, TEB, iş bankası, garanti BBVA ve ING Türkiye Ekim ayına özel olarak hazırlıklarına başladı. Bu bankalar SSK BAĞ-KUR ve memur emeklileri için özel teklifler hazırlıyor. Maaş promosyonuna ek kredi ve kredi kartı fırsatları da emeklileri bekliyor. Ayrıca sadece emekliler değil dul ve yetim aylığı alanlar da Ekim ayı promosyon fırsatlarından yararlanacak.

ÜÇ YILLIK TAAHHÜT KARŞILIĞINDA 15.000 TL VERİLECEK

Temmuz ayında emekli maaşlarına yapılan zamlar sonrasında bankaların emekli müşterilerine özel fırsatları yükselmişti. Eylül ayında rekor kıran promosyon ödemelerini ekim ayında yenileri eklenecek. Bankalardan sızan bilgilere göre Ekim ayında bir çok banka üç yıllık promosyon karşılığında 15 bin TL ödeme yapmaya hazırlanıyor. Bu ödemelere ek düşük faizli kredi ve avantajlı kredi kartı fırsatları da sunulacak.

KAMU BANKALARINDAN SES SEDA YOK

Her ne kadar özel bankalar yarışa devam etse de kamu bankalarından gelen yeni bir güncelleme haberi bulunmuyor. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank maaş promosyonu konusunda hala olduğu yerde saymaya devam ediyor. Emekli maaşı promosyonu konusunda binlerce müşteri kaybeden kamu bankalarının Ekim ayında yeni bir adım atması bekleniyor ancak bu konuda da bir kulis bilgisi yok. Kamu bankalarının müşteri kaybı devam edecek gibi görünüyor.

Başa dön tuşu