GENEL

Ekmek 7,5 TL olacak iddialarına Türkiye Fırıncılar Odası Başkanı’ndan yanıt

Son günlerde İstanbul’da ekmeğin 7,5 TL olacağına dair iddialar gündeme gelmeye başlamış ve bu durum sosyal medyada tartışma konusu olmuştu. Türkiye Fırıncılar Odası Başkanı Halil İbrahim Balcı’dan ekmeğin 7,5 TL olacağına dair iddialarla ilgili açıklama geldi. Balcı, ortaya atılan tüm bu iddiaları yaptığı açıklama ile kesin bir dille yalanladı.

Ekmeğin 7,5 TL olacağına dair iddialar tartışma yarattı. Son günlerde bu konu üzerinden sosyal medyada çok sayıda paylaşım yapılmaya başlandı. Ekmeğin 7,5 TL olacağına dair tartışmalar sürerken konuyla ilgili en net açıklama Türkiye Fırıncılar Odası Başkanı Halil İbrahim Balcı’dan geldi. Balcı, ‘Gerçek dışıdır’ diyerek tüm bu iddiaları yalanladı.

EKMEĞE ZAM İDDİASI TEPKİ ÇEKTİ

Ekmeğe zam iddiasının gündeme gelmesi vatandaşın tepkisini çekti. Ekmek Üreticileri İşverenleri Sendikası Başkanı Cihan Kolivar, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamayla İstanbul’da ekmeğe Aralık ayında büyük bir zam geleceğini iddia etmiş ve ekmek fiyatlarının 6,5 TL’ye yükseleceğini öne sürmüştü. Kolivar, ‘Ay başını bulmaz, ekmek İstanbul2da 7,5 TL’nin altında olmaz. Eğer bize bu elektrik ve doğalgazı vermezlerse ekmeği 7,5 TL yapacağız. Ruhsatlı fırınlara elektriği ev tipi fiyatına verirlerse bizim maliyetimiz düşer. Fırıncı da bir nefes alır ve zam yapılmaz.’ demişti.

EKMEK 7,5 TL OLACAK İDDİASI GERÇEĞİ YANSITMIYOR

Ekmeğe büyük bir zam geleceği ve 7,5 TL olacağına dair iddialar sosyal medyanın gündemine oturmuştu. Vatandaşlar bu iddialar üzerine ekmeğe zam gelmesi halinde neyapacaklarını kara kara düşünmeye başlamıştı. Konuyla ilgili Türkiye Fırıncılar Odası Başkanı Halil İbrahim Balcı’dan açıklama geldi. Vatandaşları endişelendiren ekmeğe zam iddiasıyla ilgili konuşan Balcı, ‘Bu kişilerin hiçbir yetkisi yokken fiyat talep etme yetkisi dahi olmamasına, komisyonda görevi olmamasına rağmen ekmek fiyatlarına ilişkin Aralık’ta 7,5 TL olacak demesi gerçek dışıdır.’ sözleriyle zam iddialarını yalanladı.

Başa dön tuşu