GÜNDEM

Ekmek Üreticileri Sendikası Başkanı Cihan Kolivar gözaltına alındı

Katıldığı canlı yayında yaptığı açıklamalar nedeniyle tepkileri üzerine çeken Ekmek Üreticileri Sendikası Başkanı Cihan Kolivar, gözaltına alındı. Kolivar’ın canlı yayında kullandığı ‘Ekmek aptal toplumların temel gıda maddesidir’ ifadeleriyle tepki toplayan Kolivar, ifade verecek.

TV programında yaptığı açıklamalarla gündem olan ve kullandığı ifadelerle tepkileri üzerine çeken Ekmek Üreticleri Sendikası Başkanı Cihan Kolivar hakkında ‘Türk milletini alenen aşağılamak’ suçundan resen soruşturma başlatıldı. Başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan Kolivar’ın ifade vereceği öğrenildi.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Dün akşam katıldığı TV programında canlı yayında yaptığı açıklamalarla gündem olan ve ifadeleri tepki çeken Cihan Kolivar, ‘Ekmek aptal toplumların temel gıda maddesidir’ demişti. Kolivar’ın bu sözleri büyük tepki çekmiş ve İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hakkında ‘Türk milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini alenen aşağılamak’ suçundan resen soruşturma başlatılmıştı. Başlatılan soruşturma kapsamında Kolivar, şüpheli sıfatıyla gözaltına alındı. Kolivar’ın emniyetteki işlemlerinin devam ettiği öğrenildi.

ÖMER ÇELİK’TEN TEPKİ

Cihan Kolivar’ın açıklamalarıyla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, ‘Ekmek Üreticileri Sendikası Başkanı Cihan Kolivar’ın sözleri nefret söylemidir. Milletimizi ve ekmeği aşağılayan açıklamaları hadsizliktir. Bu şahsın milletimizi ve ekmeği aşağılamanın yanı sıra husumet siyasetinin elemanı olduğunu belli eden açıklamaları ise başlı başına nefret siyasetidir.’ ifadelerini kullandı.

Başa dön tuşu