GÜNDEM

Ekmek zammı açıklandı! Rekor fiyat artışı olacak, bu rakamlara kimse ekmek alamaz

Ekmek fiyatlarından kötü haber geldi. Artan maliyetler sebebiyle 1 Kasım’dan itibaren geçerli olmak üzere ekmeğe zam yapıldı.

Son dönemlerde uygulanan zamlara ekmek fiyatları da eklendi. Bursa ve Kocaeli de artan maliyetler gerekçe gösterilerek ekmek fiyatlarına zam yapıldı. Ekmek fiyatlarındaki zam 1 Kasım 2022 tarihinden itibaren geçerli olacak.

Sürekli uçmaya devam eden maliyetler nedeniyle iki şehirde daha ekmeğe zam geliyor. Bursa ve Kocaeli de ekmek fiyatlarına zam kararı alındı. 1 Kasım 2022 tarihinden itibaren zamlı ekmek fiyatları geçerli olacak.

Ekmek 5 liradan satılacak

Zam sonrasında Bursa’nın İznik Orhangazi ilçelerinde 4 liradan satılan 210 gram ekmek artık 5 liradan satılmaya başlanacak.

Kocaeli’de ise 1 Kasım’dan itibaren 210 gram ekmeğin fiyatı 5 lira olurken 5 liradan satılan 100 gram simidin yeni fiyatı ise 6 lira olacak.

Bursa merkezde zam yapılacak mı?

Ekmek fiyatlarına yapılan zammın şu anda İznik ve Orhangazi ilçeleri için geçerli olduğu öğrenildi. Konu ile ilgili açıklama yapan Bursa Fırıncılar Odası Başkanı Osman Çırakoğlu, söz konusu artışın enerji fiyatlarındaki Yükseliş da meydana geldiğini dile getirdi. Çırakoğlu açıklamasının devamında şu ifadeleri kullandı;

“200 lira olan maya yaklaşık 400 lira oldu. Giderler çok yüksek. Kent merkezinde henüz ekmeğe zam yok ama beklenti var.”

Başa dön tuşu