GÜNDEM

Ekonomist Selçuk Geçer’den asgari ücret için ütopik tahmin! Bu rakam verilirse çalışanlar sevinçten havalara uçar!

Dolar yorumları ile çok konuşulan ekonomist Selçuk Geçer’den ağızları açık bırakan asgari ücret tahmini geldi. Çalışanlar havalara uçacak, bu rakam hayal gibi.

Ekonomist Selçuk Geçer’den asgari ücret için ütopik tahmin! Bu rakam verilirse çalışanlar sevinçten havalara uçar! Türkiye’de yaptığı dolar yorumları ile en çok takip edilen ekonomistlerden olan Selçuk Geçer asgari ücret hakkında yorumlarda bulundu. Eğer yaptığı yorumlar doğru çıkarsa asgari ücret ile çalışan milyonlarca insan çok mutlu olacak!

YouTube ve sosyal medya paylaşımları ile sürekli gündeme gelen Selçuk Geçer bu kez de yaptığı asgari ücret ile ilgili bir paylaşım ile adından söz ettiriyor.

Yıl sonuna artık sayılı günler kala tüm ülkenin gündeminde maaşlara gelecek olan zamlar var. Ekonomist Selçuk Geçer, asgari ücret hakkında yorumlar yaparak asgari ücretin 10 bin liranın üzerinde olacağına dair açıklamalarda bulundu.

2022 yılının başında 4 bin 253 TL olan asgari ücret Temmuz ayında güncellenerek 5 bin 500 TL olmuştu. Şimdi tüm gözler ise Aralık ayında açıklanacak yeni zam oranına dikilmiş durumda. Ekonomist Geçer asgari ücretin 10 bin TL’nin üzerine çıkacağı konusunda yorumlarda bulundu.

EYT 2023 İTİBARİ İLE GELİYOR! FARKLI HAZIRLIKLAR YAPILIYOR

Maaşlara yapılacak zam oranlarının yanında en çok merak edilen bir diğer konu da EYT konusu. Ekonomist Selçuk Geçer’in EYT hakkında yapılan düzenlemenin yeni yıl ile kesin bir şekilde geldiğini dile getirirken bir yandan da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın asgari ücret konusunda bu sefer diğerlerine bakıldığında farklı bir çalışma yapıldığını aktardı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin de konu ile alakalı, “Asgari ücret ile ilgili halkı enflasyondan en az etkilenecek şekilde çalışmalarımızı yürütmekteyiz” ifadelerine yer verdi.

ASGARİ ÜCRET TAHMİNİ TUTAR MI?

Ünlü ekonomist Selçuk Geçer, Dolar kurunda olduğu gibi asgari ücret tahminlerinde de son derece bonkör davrandı. Asgari ücret zammı ile ilgili oldukça ütopik bir tahminde bulunan Selçuk Geçer’in bu tahmini tutar mı şimdilik bilinmez ama tutarsa asgari ücretli çok memnun kalır.

Asgari ücret zammı için henüz önümüzde bir aylık süreç var. Aralık ayında Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplanacak. Aralık ayının ortalarında da komisyonun asgari ücreti açıklayacağı tahmin ediliyor. Ekonomist Selçuk Geçer’in tahminlerinin tutup tutmayacağını da böylece görmüş olacağız.

Başa dön tuşu