GÜNDEM

Ekonomist Selçuk Geçer’den olay Dolar yorumu! Söyledikleri doğru çıkarsa herkes çok üzülecek

Ekonomi ve döviz kurları hakkında yaptığı yorumlar ile sürekli gündeme gelen ekonomist Selçuk Geçer, dolar hakkında yaptığı tahminler ile herkesi şok etti. Bakın Selçuk Geçer’in dolar hakkındaki yorumları ne…

Ekonomist Selçuk Geçer’den olay Dolar yorumu! Söyledikleri doğru çıkarsa herkes çok üzülecek. Dolar ile yatırım yapanlar ya da yapmaya niyetlenen vatandaşın en çok takip ettiği isimlerden olan ekonomist Selçuk Geçer, yıl sonuna sayılı günler kala doların seyri hakkında açıklamalarda bulundu. Yapılan haberlere göre son günlerin verilerine bakıldığında dolar üzerine alımların arttığı kaydedildi. Kurlarda yaşanan artışlar, vatandaşların en çok merak ettiği konular arasında yer alıyor.

Dolar kuru hakkında yüksek tahminleri ile sık sık gündeme gelen ve hakkında Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından hakkında suç duyurusu açılan ünlü ekonomist Selçuk Geçer, doları olan ve dolara yatırım yapanlar için önemli ve kritik açıklamalara değindi.

DOLAR 20 TL’Yİ GEÇECEK!

Kasım ayından itibaren dolar kurunun 19 TL’ye yükseleceğini ve yıl sonuna yaklaştıkça doların 20 TL ve üzerine çıkacağını aktardı.

Dolar kuru üzerinde yaşanan gelişmeler ve enflasyon üzerindeki sürekli artış sebebiyle birçok sektörde fiyat artışları yaşandı. Ekonomist Selçuk Geçer, dolar ticareti yapan ve yatırım yapabilmek için doları tercih edenlere kritik tarihi duyurarak dikkat etmeleri konusunda uyardı.

TARİH VEREREK UYARDI, ACİL ÖNLEM ALIN

Dolar kuru hakkında yaptığı yorumlarla sık sık gündeme oturan Hatta yüksek tahminleri nedeniyle hakkında soruşturma başlatılan Selçuk Geçer yine duramadı. Elinde doları olan vatandaşları ve genellikle herkesi ilgilendiren fiyat artışını konuşan Selçuk geçer, tarih verdi. Merkez Bankası’nın yapacağı bir faiz indiriminin daha felakete sebep olacağını söyleyen Selçuk geçer, yılsonunda doların 20 lira üstüne çıkacağının Garanti olduğunu iddia etti. Ekonomist Selçuk Geçer, elinde dolar olan vatandaşların muhafaza etmesi gerektiğini söylerken dolara yatırım yapmak isteyenler için ise artık o trenin kaçtığını iddia etti.

HAKKINDA SORUŞTURMA AÇILMIŞTI

Ünlü Ekonomist Selçuk Geçer hakkında yüksek Dolar tahminleri nedeniyle BDDK tarafından soruşturma başlatılmıştı. Genellikle Dolar kuru ile ilgili felaket senaryoları yazan Selçuk Geçer, uzun zamandan beri doların TL karşısında daha da değer kazanacağını iddia ediyordu. Hatta Selçuk Geçer’in tahminleri arasında doların 40 TL olacağı bile vardı.

Başa dön tuşu