GÜNDEM

Ekonomist Tunç Şatıroğlu “Bitti” diyerek uyardı! Altın ve Dolara yatırım yapacaklar dikkat, elinizdekini kaybedebilirsiniz

Ekonomik Tunç Şatıroğlu altın ve dolar yatırımı yapmayı düşünenleri uyardı! Sosyal medya hesabından “Bitti” diyerek uyarıda bulunan ünlü ekonomist, Yatırımcılara yön verecek tüyolar verdi.

Ünlü Ekonomist Tunç Şatıroğlu son dönemlerde borsa ve diğer yatırım araçlarına yönelik yaptığı yorumlarla dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Özellikle konut ve arsa konusunda vatandaşları uyaran Tunç Şatıroğlu, altın ve dolar ile ilgili de yeni tahminlerini paylaştı. Tunç Şatıroğlu sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada altına ve dolara yatırım yapmayı düşünenler için “bitti” diyerek uyarılarda bulundu.

Milyonlarca kişiyi uzmanların ekonomi alanında yaptığı yorumları yakından takip ediyor. Ünlü Ekonomist Tunç Şatıroğlu da hem YouTube hem de Twitter hesapları üzerinden vatandaşlara yatırım tavsiyesi vermeye devam ediyor. Ünlü ekonomistten yine yatırımcıları yakından ilgilendiren tüyolar geldi. Özellikle konut arsa ve gayrimenkul yatırımı yapmayı düşünenlere uyaran Şatıroğlu, para kaybetmemek için yapılması gerekenleri tek tek anlattı.

“BİTTİ” DİYEREK UYARDI

YouTube hesabından Bugün yeni bir video yayınlayan ünlü Ekonomist Tunç Şatıroğlu, konut Gayrimenkul ve arsa yatırımına Haziran ayından bu yana tavsiye etmediğini söyledi. Fiyatlarının çok yüksek olduğunu ve yükselmeye devam ettiğini belirten Şatıroğlu vatandaşlara başka alanlara yönelmeleri tavsiyesinde bulundu.

FİYATLAR SABİT KALDI

Tunç Şatıroğlu her ne kadar fiyat artışı sebebiyle vatandaşlara arsa ve konut yatırımı yapmayı tavsiye etmese de emlakçılar aksini düşünüyor. Konutta talebin devam ettiğini belirten emlakçı Şerafettin Başaran, buna rağmen fiyatların sabit kaldığını söyledi. Özellikle sosyal konut projesinin açıklanması sonrasında hem konut fiyatlarının hem de kiralık daire fiyatlarının sabit kaldığını ifade eden emlakçı Başaran, “Bahçelievler bölgesinde ortalama kiralık daire fiyatları 5 bin ila 7 bin lira arasında değişiyor. Mahalleye ve evin özelliklerine göre fiyatlar değişkenlik gösteriyor. Kiralık dairelere talep devam ediyor. Projeyle birlikte satılık daire fiyatları da geri çekildi. Örneğin 3 milyon lira olan bir daire 2 milyon 700 bin ve 2 milyon 800 bin bandına geriledi. Konutlarda fiyatların sabit kalacağını düşünüyorum. Hem kiralık hem de satılık daire fiyatlarının sabit kalacağını düşünüyorum” dedi.

Başa dön tuşu