GÜNDEM

Elinde altını olanlara peş peşe uyarı geldi! Altının uçuşa geçeceği tarih belli oldu

Gram altın fiyatları Merkez Bankası’nın faiz kararı sonrası hareketlendi. Elinde altını olanlara da İslam Memiş’ten önemli uyarılar geldi. Tarihi rekor yeniden geliyor, altın uçuşa geçecek.

Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, elinde altını olan vatandaşlar için yeni uyarılarda bulundu. Merkez Bankası faiz kararı sonrası altın fiyatları ile ilgili dikkat çeken yorumlarda bulunan Finans analisti Memiş, yıl sonunu işaret etti. Altın Kahin olarak da bilinen İslam Memiş, yıl sonunda Altın fiyatlarının uçuşa geçeceğini yeni Rekorlar kıracağını söyledi. Peki, Altın fiyatları ne zaman yükselecek? Altına yatırım yapmak doğru mu?

Uzun zamandan beri dalgalı bir seyir halinde olan gram altın fiyatları Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın faiz kararı sonrasında yeniden yükselişe geçti. Altın fiyatları yavaş yavaş toparlanmaya devam ederken vatandaşlar ise bundan sonra dalgalı seyrin devam edip etmeyeceğini merak ediyor. Merakla bekleyen vatandaşlara bu konuda bilgilendirme altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş’ten geldi. Elinde ağzını bulunanlara çıkarmaları konusunda tavsiyelerde bulunan İslam Memiş, şu anda Altına yatırım yapmak için son fırsatın geldiğini söyledi. İslam Memiş yılsonunda altının geleceği rekor seviyede açıkladı.

Altın fiyatları neden düşüyor?

Dünya altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş son günlerde vatandaşları ve yatırımcıların Merak ettiği altın fiyatları neden düşüyor sorusuna yanıt verdi. FED faiz kararı nedeniyle altının düşüşe geçtiğini belirten İslam Memiş, FED’in faiz artırımı sinyali vermesinin dolara değer kazandırdığını dile getirdi. Dolar karşısında birçok yatırım aracının değer kaybettiğini sözlerine ekleyen İslam Memiş, dolar endeksinin yükselmesinin altının ons fiyatında gerileme yarattığını söyledi.

Altın fiyatlarında rekor için tarih verdi

1000 liranın altında olan her fiyatın altında alın fırsatı olduğunu belirten İslam Memiş, Özellikle bu fiyatları yatırım yapmak isteyenlerin değerlendirmesi gerektiğini söyledi. Yıl sonuna kadar bu baskılanmanın devam edeceğini ancak yıl sonunda artık altının baskı altında tutulamayacağını belirten İslam Memiş, yeni rekor için tarihte verdi. Ünlü altın ve para piyasaları uzmanı Altın fiyatlarının yılsonunda 1.250 TL’ye kadar yükseleceğini belirtirken asıl beklentilerinin ise 1400 lira olduğunu söyledi.

Şu anda en güvenli yatırım araçlarından birinin altın olduğunu belirten İslam Memiş, yatırımını dağıtmak isteyenlere ise gümüşe yatırım yapma tavsiyesinde bulundu. Uzun vadede gümüşün yatırımcısına kazandırdığını söyleyen İslam Memiş, Tek bir enstrümana yatırım yapmak yerine sepet oluşturmanın kazanmak için daha mantıklı olduğunu dile getirdi.

Başa dön tuşu