GÜNDEM

Elinde Dolar olanlar aman dikkat! Piyasalar alev aldı, 3 gün sonra resmen deprem olacak! Hemen bakın, ona göre karar verin

Dolar son durum yine vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor. Dolardaki hareketlilik devam ederken piyasa uzmanlarından da bomba gibi tahminler geliyor. Doların 3 gün sonraki durumuna ilişkin son dakika tahminleri de geldi.

Dolar, son bir yıl içerisinde Türk Lirası karşısında tarihi değer kazandı. Elinde doları bulunanlarda piyasaların bundan sonraki durumunu araştırmaya koyuldu. Para piyasaları uzmanları dolarım gidişatını merak eden vatandaşlar için önemli değerlendirmelerde bulundu. Dolar kuru ile ilgili asıl gelişmeler 3 gün sonra başlayacak. Uzmanlardan elinde bir doları bile bulunanlara çok önemli uyarılar geldi. Peki, dolarda yükseliş devam edecek mi? Dolar-TL ne kadar olacak?

Dolar TL kuru geçtiğimiz yıl başlayan yükselişine hız kesmeden devam ediyor. Geçtiğimiz yıla oranla %100 in üzerinde değer kazanan Dolar kuru için korkutan senaryolarda peş peşe geliyor. Elinde doları bulunan vatandaşlar ise ne yapacağını öğrenmek için analistlerin yorumlarımı yakından takip ediyor. Peki, dolarda son durum ne? Dolar kuru Daha ne kadar yükselecek?

DOLARIN GİDİŞATI HAYRA ALAMET DEĞİL

Dolar kuru ile ilgili yorum yapan analistler 2 farklı ihtimali göz önünde bulunduruyor. Dolar kurunun bu seviyede demirleme ihtimali olduğunu söyleyen analistler daha da ileriye gitmesi olasılığının da bulunduğunu dile getirdi. Dolar da büyük bir sıçrama kısa vadede beklenmez ede Yıl sonuna doğru asıl yükselişin gerçekleşeceği düşünülüyor. Türkiye’nin 13 Eylül’de açıklayacağı önlem paketleri de dolar kuru üzerinde etkili olacak.

2014’TEN BU YANA EN YÜKSEK SEVİYESİNDE

Yabancı analizlerde Dolar kuru ile ilgili yaptıkları tahminlerde yükselişin yıl sonunda olacağını düşünüyor. Özellikle ABD Merkez Bankası’nın bu hafta yapacağı faiz açıklaması son derece önemli. FED faiz açıklaması ile ilgili beklentiler faiz artırma olacağı yönünde. Piyasalar bir yandan Amerikan Merkez Bankası’nın faiz açıklamasını Beklerken bir yandan da Türkiye’nin 13 Eylül’de açıklayacağı destek paketleri ve ekonomik kadınları bekliyor. Dolar TL değer kaybı olup olmayacağı da bu açıklamaların ardından belli olacak.

3 GÜN KALDI ELİNDE DOLAR OLANLAR DİKKAT ETSİN

Altın ve Para Piyasaları uzmanı İslam Memiş ise 13 Eylül tarihini işaret etti. Elinde Dolar olanlar için bu tarihin önemli olduğunu söyleyen piyasa uzmanı, Türkiye’nin açıklayacağı yeni adımlar sonrasında Dolar TL’nin 20 Aralık tarihindeki gibi bir çöküş yaşayabileceğini dile getirdi. Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş’in bu tahminleri altın için de geçerli. Yani şu anda Piyasalar 13 Eylül’de açıklanacak olan yeni önlem paketlerini takip ediyor. Eğer beklenen adımlar atılırsa dolar ve altında gerileme yaşanabilir. Ancak bu gerilemenin kalıcı olup olmayacağı yılsonuna doğru belli olacak.

Başa dön tuşu