TEKNOLOJİ

Elon Musk Twitter’ı satın aldı! Elinde lavaboyla Twitter binasına girmişti

Dün elinde lavaboyla Twitter binasına girdiği anlara ait görüntüleri gündem olan Elon Musk, Twitter’ı satın aldığını açıkladı. Kişisel sosyal medya hesabından konuyla ilgili açıklama yapan Elon Musk, ‘Para kazanmak için değil, insanlığa yardım etmek için aldım’ diyerek Twitter’ı resmen satın aldığını duyurdu.

Spacex ve Tesla’nın CEO’su Elon Musk, yaptığı paylaşımkla Twitter’ı satın aldığını duyurdu. Twitter’ı satın alma gerekçesini de açıklayan Musk, ‘Para kazanmak için değil, insanlığa yardım etmek için aldım’ dedi. Elinde lavabo ile Twitter binasına girişi olay olan ve sosyal medyanın gündemine oturan Musk, Twitter’ı satın aldıktan sonra ilk değişimini de yaptı.

REKLAM VERENLERE SESLENDİ

Bugün kişisel sosyal medya hesabından yaptığı bir açıklamayla Twitter’ı satın aldığını duyuran Elon Musk, anlaşmanın sağlandığını bildirdi. Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla reklam verenlere seslenen Elon Musk, ‘Twitter’ı neden satın aldığım ve reklamcılık hakkında ne düşündüğüm hakkında çok fazla spekülasyon yapıldı. Çoğu yanlış çıktı. Twitter’ı satın almamın nedeni, geniş bir inanç yelpazesinin şiddete başvurmadan sağlıklı bir şekilde tartışılabileceği ortak bir dijital kent meydanına sahip olmanın uygarlığın geleceği için önemli olmasıdır.’ ifadelerini kullandı.

İLK DEĞİŞİKLİĞİNİ DE YAPTI

Twitter’ı satın aldıktan sonra ilk değişikliğini de yapan Elon Musk, Twitter hesabındaki açıklama kısmına ‘Chef twit’ (Twitter Şefi) yazdı. Musk, Nisan ayında Twitter’a hisse başına 54,20 dolar fiyat vermiş ve toplamda 44 milyar dolarlık bir  satın alma anlaşması üzerinde Twitter ile anlaşma sağlamıştı. Ancak Musk, Twitter’daki bot hesapların şirketin iddia ettiğinden daha fazla olduğunu söylemiş ve geride bıraktığımız Temmuz ayında anlaşmayı feshetmişti. İlerleyen günlerde Twitter ve Elon Musk arasında tekrar anlaşma sağlanmıştı.

Başa dön tuşu