GÜNDEM

Emekli maaş promosyonunda 19 bankadan ortak açıklama! 1 Kasım’da her şey değişecek, kuruşu kuruşuna belli oldu

Milyonlarca emekli için bankalardan yeni promosyon duyurusu geldi. 19 banka ve SGK arasında anlaşma sağlandı. 1 Kasım’dan itibaren maaş promosyon ödemeleri Sil Baştan değişecek.

Emekli maaş promosyonunda 19 bankadan ortak açıklama! 1 Kasım’da her şey değişecek, kuruşu kuruşuna belli oldu! Sosyal Güvenlik Kurumu ve 19 banka arasında emekli maaş promosyonu konusunda yeni anlaşma tamamlandı. milyonlarca emeklinin alacağı promosyon ödemesi 1 Kasım tarihinden itibaren Sil Baştan değişecek. Emeklilere verilecek olan ödemelerde taban değişti. Yani artık kamu bankaları da bu ta bana göre Ödeme yapacak. Bankaların emekliye vereceği en düşük tutar belli oldu. En yüksek emekli promosyonu ise bankaların kendi inisiyatifleri doğrultusunda belirlenecek.

Sosyal Güvenlik Kurumu 19 banka ile emekli maaş promosyonu konusunda yeni anlaşma sağladı. 1 Kasım 2022 tarihinden itibaren yürürlüğe girecek protokol doğrultusunda emeklilerin alacakları maaş promosyon ödemeleri tamamen değişecek. Milyonlarca emekliyi ilgilendiren yeni karara göre emekli promosyonunda taban tutar değiştirildi. Yani artık SGK’nın belirlediği en düşük tutarı altında maaş promosyonu olmayacak. Bu tutarda emeklileri bir hayli mutlu edecek gibi görünüyor. Çünkü kamu bankaları da bu kararla beraber Maaş promosyonu rakamlarını değiştirmek zorunda kalacak. SGK ve bankalar arasında yapılan yeni maaş promosyon sözleşmesi ile ilgili tüm detaylar haberimizde yer alıyor…

EMEKLİ MAAŞ PROMOSYONUNDA TABAN TUTAR DEĞİŞTİ

Sosyal Güvenlik Kurumu en son 2020 yılında bankalarla masaya oturmuş ve emekli promosyonlarını belirlemişti. SGK bankalarla yaptığı sözleşme doğrultusunda Maaş promosyonuna taban koyuyor üst sınır yine bankalar tarafından belirleniyor. Ancak 2022 yılında enflasyon rakamlarının çok artması ve emekli maaşlarına da yüksek zam oranları ile zam yapılması yeniden bir sözleşme zorunluluğu getirdi. Sosyal Güvenlik Kurumu da bankalarla görüşmelerini gerçekleştirerek 1 Kasım 2022 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere yeni promosyon protokolü imzaladı. Buna göre en düşük emekli promosyonu 5000 TL oldu.

KAMU BANKALARI EN AZ 5000 TL VERECEK

SGK’nın 19 banka ile yaptığı sözleşme sonrasında gözler Tabii ki Kamu bankalarına çevrildi. Çünkü kamu bankaları diğer bankalara oranla en düşük promosyonları ödüyordu. Hatta bazı bankalar rakamlarını 10 bin liraya kadar çıkarmalarına rağmen kamu bankalarının emekliye verdiği tutar 750 TL kalmıştı. sosyal güvenlik kurumunun yaptığı yeni düzenleme sonrası artık kamu bankaları da en az 5000 TL promosyon vermek zorunda kalacak.

SGK’nın 1 Kasım 2022 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere yaptığı bu protokolle birlikte özel bankalarında rakamlarını arttırmaları bekleniyor. Çünkü kamu bankalarının yarışa dahil olması ve özellikle faiz kredi faiz oranları konusunda emekliye avantajlar sağlaması nedeniyle özel bankalar yeniden yarışta yer almak isteyecek. Bu sebeple de özel bankaların Maaş promosyonu artacak. Sosyal güvenlik kurumunun 19 banka ile yaptığı bu sözleşme en çok emeklinin işine yarayacak.

EK AVANTAJLARI DA KULLANABİLİRSİNİZ

Bankaların emekliye sağladığı maaş promosyon ödemelerinin yanında ek avantajları da bulunuyor. nakit ödül, kredi ve kredi kartında cazip fırsatlar, yakınını getir kampanyası gibi daha birçok kampanya bankalar aracılığı ile sizleri bekliyor.

Başa dön tuşu