GÜNDEM

Emeklinin beklediği bomba müjde geldi! 6 gün içinde başvuru yapana 9 bin TL ödenecek

Emekli maaş promosyonunda beklenen müjde geldi! 6 gün içinde başvuru yapan emekliye 9000 TL ödeme yapılacak.

Emeklinin beklediği bomba müjde geldi! 6 gün içinde başvuru yapana 9 bin TL ödenecek. Emekli maaş promosyonu konusunda özel bankalar arasındaki rekabet Ekim ayında da devam ediyor. Kamu bankaları her ne kadar bu konuda sessiz kalsa da özel bankalar emekli vatandaşlar için kesenin ağzını sonuna kadar açıyor. Türkiye Emekliler Derneği de bu konuda kamu bankalarına çağrıda bulundu. ayrıca Türkiye Emekliler Derneği Genel Başkanı Kazım Ergün promosyon konusunda emeklilere önemli tavsiyelerde bulundu.

Milyonlarca emekli Temmuz ayından bu yana bankaların sağladığı emekli maaş promosyon ödemeleri sayesinde ekonomik krizin tam ortasında rahat bir nefes alma fırsatı yakaladım bankalar emeklilere her geçen gün yeni teknikler sunmaya devam ederken özel bankalar çıtayı iyiden iyiye yükseltti. Ancak bu konuda kamu bankaları hala sessizliğini korumaya devam ediyor. Milyonlarca emekli ise kamu bankalarından yeni bir haber gelmesini bekliyor. şu anda özel bankalar promosyon fırsatlarını 8-9 bin TL’ye kadar yükseltmiş durumda. Bu konuda henüz kamu bankalarından bir açıklama yapılmadı ancak Türkiye Emekliler Derneği emeklileri memnun edecek açıklamalarda bulundu.

SGK İLE BANKALARIN YENİ PROTOKOLÜNE DİKKAT ÇEKİLDİ

Türkiye Emekliler Derneği Genel Başkanı Kazım Ergün, emekli vatandaşlar için önemli açıklamalarda bulundu. bankaların sağladığı emekli promosyon ödemelerine ilişkin konuşan Ergün, SGK’nın bankalarla yeni protokol imzalandığını hatırlattı. Ergün açıklamasında şu ifadeleri kullandı;

SGK ile bankalar arasında imzalanan protokol asgari promosyon rakamlarını belirliyor. Bu protokol son olarak Mart 2020’de imzalanmıştı. O tarihten bugüne kadar ekonomik göstergeler çok değişti. Özel bankalar bunu dikkate alarak promosyon rakamlarını yükseltti ama kamu bankaları bu konuda adım atamadı.

PROMOSYON 9 BİN LİRAYA KADAR YÜKSELDİ

Özel bankalar arasında emekli maaş promosyonu konusunda büyük bir rekabet olduğunu hatırlatan Türkiye Emekliler Derneği Genel Başkanı Kazım Ergün bu rekabetin en çok emeklinin işine yaradığını belirti. Şu anda emeklilerin aldığı promosyonun 9 bin liraya kadar yükseldiğini belirten Ergün, rekabet sayesinde bu rakamların olduğunu ifade ederek kamu bankalarının hala rakamlarının çok düşük olduğunu dile getirdi. Kamu bankalarına da bu konuda çağrıda bulunan Ergün bir an önce bu yarışa katılmaları gerektiğini söyledi. Türkiye Emekliler Derneği başkanı Kazım Ergün açıklamasının devamında ise şu ifadeleri kullandı;

“Çünkü Anadolu’nun birçok ilçesinde özel bankaların şubesi olmadığı için emeklilerimiz kamu bankalarından aylık almak zorunda kalıp, yüksek promosyon imkanından yararlanamıyor.”

Başa dön tuşu