GÜNDEM

Emekliye bu defa kötü haber! Gaza gelip rekor promosyon ödeyen bankalar, tek tek rakamları geri çekiyor! Akbank’tan sonra o banka da resmen duyurdu

Bankalar, Ağustos ayında birbirinin gazına gelip maaş promosyonlarını arttırdıkça arttırmıştı. Ancak Eylül ayında rakamlar kurtarmayınca promosyon rakamları düşürüldü. Akbank’tan sonra o banka da maaş promosyonunu geri çekti.

Ağustos ayında bankalar, emekli promosyonu konusunda muslukları sonuna kadar açmıştı. Neredeyse Tüm özel bankalar rekor düzeyde promosyon ödemesi yaptı. Ancak Eylül ayının gelmesi ile beraber işler biraz değişti. Eylül ayında promosyon akımını yükselten tek banka İş Bankası oldu. İş Bankası daha önce 5000 TL olarak ödediği promosyon rakamlarını Eylül ayının ilk gününden itibaren güncelleyerek 7.500 liraya yükseltti. bunun yanında önce Akbank sonra da Garanti Bankası emekli maaş promosyonunu geri çekti.

Emekliye bu defa kötü haber! Gaza gelip rekor promosyon ödeyen bankalar, tek tek rakamları geri çekiyor! Akbank’tan sonra o banka da resmen duyurdu.

Sosyal Güvenlik Kurumu ve bankalar arasında yapılan anlaşma doğrultusunda 2017 yılından bu yana milyonlarca Emekliye banka promosyonu ödeniyor. Temmuz ayında emekli maaşlarına yapılan %45’e yakın zam sonrasında bankalar için emekliler çok cazip müşteri haline dönüşmüş Hatta müşteri kapmak isteyen bankalar birbiriyle büyük bir rekabet içine girmişti. Geçtiğimiz günlerde özel bir bankanın yetkilisi yaptığı açıklamada bankaların verdiği nakit promosyon tutarının şu anda masrafı kurtarmadığını söyleyerek yavaş yavaş promosyon ödemelerinde geri adımların geleceği sinyallerini vermişti. Ve Beklenen oldu… Önce Akbank Şimdi de Garanti Bankası Maaş promosyonu ödemelerinde fiyatları düşürdü.

Akbank promosyon ücretini indirmişti

Akbank, Geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama ile Ağustos ayında ödediği nakit promosyon fırsatlarında tutarı düşürmüştü. Ağustos ayında emekli vatandaşlara 7200 TL promosyon ödemesi yapan Akbank, promosyon rakamlarını 6 bin liraya kadar geri çekmişti. Akbank’ın aldığı Bu karar sonrası başka bir bankadan daha benzer bir adım geldi.

Garanti Bankası promosyon miktarını düşürdü

Garanti BBVA’da adresini açıklamayı internet sitesi üzerinden yaparak promosyon miktarını düşürdüğünü duyurdu. Ağustos ayında emekli vatandaşlara 8 bin liraya varan nakit promosyon ile Yarın Garanti Bankası Eylül ayı için rakamlarını geri çekerek 6.000 liraya düşürdü. Yani emekliler Eylül ayında Garanti Bankası’nı seçerse 6.000 lira Maaş promosyonu alacak. Antep Garanti Bankası bunun yanında ekstra fırsatlar solmuyor değil.

31 Ekim tarihine kadar Garanti Bankası’nın Bonus kredi kartına üye olan ve 500 TL harcama yapan emeklilere ekstra Bonus verilecek. Aynı zamanda emeklilerin ekstra Bonus kazanmak için 2 adet otomatik ödeme talimatı verme ileride isteniyor. 3 Eylül 30 Eylül 2022 tarihleri arasında maaşını taşıyan ve 3 yıl boyunca kalma taahhüdü veren emekliler yeni kampanyadan faydalanacak. Aynı zamanda Garanti Bonus Kart ile 31 Ekim tarihine kadar 500 TL harcama yapan emeklilere de 2 adet ödeme talimatı vermeleri halinde 1500 TL Bonus imkanı sağlanacak.

Garanti BBVA bu kampanyası ile birlikte emekli vatandaşların kredi ve kredi kartı gibi ürünlerinde kullanmasını sağlamayı hedefliyor.

Başa dön tuşu