GÜNDEM

Emekliye, Ev Hanımına, Sabit Geliri Olmayana 25 Bin Lira Faizsiz Kredi Verilecek! TC Kimlik Numarası Yeterli

TC kimlik numarası ile başvuru yapan emekli, çalışmayan, ev hanımı ve sabit geliri olmayan vatandaşlara faizsiz kredi verilecek.

Emekli vatandaşlara müjde üstüne müjde veriliyor. Son senelerde yaşanan pandeminin etkilerini maddi olarak daha yoğun hissettiğimiz bu dönemde emekliye faizsiz 25 bin lira kredi fırsatı tanınacağı açıklandı. Verilecek olan bu kredi sadece emeklilere verilmeyecek, çalışmayan, ev hanımı ve sabit geliri olmayan tüm vatandaşlara da bu imkan tanınacak.

FAİZSİZ, KEFİLSİZ, ŞARTSIZ KREDİ VEREN BANKALAR HANGİSİ?

Emekli vatandaşa ve sabit bir geliri olmayan tüm vatandaşlara verilmesi planlanan 25 bin lira kredi müjdesi milyonlarca kişiye can suyu oldu. Yaşadığımız pandemi ve sonrasında devam eden ekonomik krizlerle mücadele edilen bu dönemde, devlet ve özel bankaların vatandaşa yardımcı olmak amacıyla kredi verme çalışmaları devam ediyor. Emekli olan kişilere verilen emekli promosyon ödemelerinin 10 bin liraya yaklaşmasının yanı sıra faizsiz ve şartsız kredi kampanyaları da vatandaşın cebini rahatlatıyor.

Emekliler ve sabit bir gelire sahip olmayan vatandaşlar kredi almak için başvuru yapmaları halinde, bir değerlendirme aşamasına girecek ve bu değerlendirmenin ardından kişi olumlu yanıt alırsa banka şubelerine gitmeye gerek kalmadan parasını banka hesabından kullanmaya başlayacak. Bir kereye mahsus olarak verilen bu krediden çok sayıda vatandaş yararlanabilecek.

FAİZSİZ KREDİ BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Emekli vatandaşlar T.C. kimlik numarasıyla birlikte 25 bin lira kredi başvurusu yapabiliyor. Bunun yanı sıra SMS ile de başvuru yapılabiliyor. Başvuru yapan kişilerin kredi çekebilmek için herhangi bir gelir beyan etmesi ya da belge sunması gerekmiyor. Başvuru için yalnızca T.C. kimlik yetiyor. Telefon edilerek yapılan başvurularda onay alındıktan sonra bankaya gitmeye gerek kalmadan, kredi miktarı kişilerin hesabına yatırılıyor.

36 AY VADELİ 25 BİN TL KREDİ FIRSATI

Bankalardan faizsiz ve şartsız bir şekilde 25 bin lira kredi kullanmak isteyen kişiler, T.C. kimlik numarasını SMS ile göndermeden önce başvuru yapacağı bankanın müşteri hizmetlerini arayarak kredi alıp alamayacağını sorgulayabiliyor.

AKBANK’TAN KAMPANYA ÜSTÜNE KAMPANYA

Ekonomik koşulların her geçen gün zorlaştığı bu dönemde, Akbank kişilere kredi alma konusunda epey kolaylıklar sağlıyor. İhtiyaç anında Akbank‘tan kolay geri ödemeli, kredi çekme ayrıcalığına sahip olunabiliyor. Akbank’ın sunduğu düşük taksit tutarlarıyla ve uygun ödeme planlarıyla vatandaşlar acil olan nakit ihtiyaçlarını beklemeden karşılayabiliyor. Akbank ayrıca sunduğu kolaylıklarla bir yenisini daha ekledi. Tanışma kredisi kampanyası kapsamında, başka bankalarla çalışan ve yeni müşterilerine özel faiz oranları ve vade seçenekleri sundukları yeni kredi paketleri hazırladı. Bunun yanı sıra doğum günü kredisi, başka bankalara borcu olan vatandaşlara da borç transfer kredisi vererek de vatandaşların yükünü hafifletmeye çalışıyor. Geçtiğimiz sene yaşanan pandemi süresince 3 ay geri ödemesiz, ihtiyaç kredisi olanaklarını sunan Akbank, bu ve benzeri kriz zamanlarında ülkenin pek çok kesimini desteklemeye devam edeceklerini belirtiyor.

Başa dön tuşu