GÜNDEM

Emniyet ve Jandarma Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulundu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Türkiye’deki okulların önündeki uyuşturucu tehlikesine değindiği bir videosundaki açıklamaları olay yarattı. Kılıçdaroğlu videosunda, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu uyuşturucu ticaretine göz yummakla suçladı ve ağır ifadeler kullandı. Kılıçdaroğlu’nun bu sözlerinin ardından Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı’ndan CHP lideri hakkında suç duyurusu geldi.

Uyuşturucu konusuna değinmek için kamera karşısına geçen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye’de özellikle okul öndlerindeki uyuşturucu tehlikesine dikkat çektiği videosunu sosyal medya hesabından paylaştı. Kılıçdaroğlu’nun bu videosunda İçişleri Bakanı Soylu’yu uyuşturucu ticaretine göz yummakla suçladığı görüldü. Bakan Soylu ise CHP liderinin kendisine iftira attığını söyledi ve ‘Yalanlarını yanına bırakmayacağız!’ dedi.

KILIÇDAROĞLU’NDAN AĞIR İTHAMLAR

Partisinin Yoksulluk Dayanışma Ofisi Sorumlusu Hacer Foggo ile birlikte kamera karşısına geçen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye’de uyuşturucu tehlikesi ile ilgili bir video paylaştı. Sosyal medya hesabından paylaştığı videonun altına ‘Türkiye’de bir metamfetamin salgını var. Sarayın düzeni bu salgını besliyor. Bakmayın ‘okul önünde uyuşturucu satanın bacaklarını kırarız’ palavrasına. Bugün size sarayın kara para ile bu zehiri nasıl sokaklarımıza davet ettiğini anlatacağım. Kirli paranın sonucudur bu.’ notunu düştü.

‘SOKAKLARDA ÇOCUKLARIMIZ İÇİN MÜCADELE VERECEĞİZ’

Videosunda yaptığı açıklamalarda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya yüklenen ve Bakan Soylu’ya yönelik ağır suçlamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, ‘Gelelim okul önünde yakaladığınız uyuşturucu satıcısının bacağını kırın diyen namı diğer Fotoroman Süleyman’a. O da fotoromancı ya. Saray da çok iyi biliyor ki bu uyuşturucuları kendileri davet ettiler bu ülkeye. Paralarınızı getirin her şeye göz yumacağız dediler ve göz yumdular. Bunlar, onunla bununla poz veren, gençlerin diliyle söyleyeyim ‘Breaking Bad Süleyman’ ülkenin çocuklarının zehirlenmesine göz yummuştur. Yazıklar olsun onlara. Belediye başkanlarımızla da konuştuk. Sokaklarda çocuklarımız için mücadele vereceğiz. Çetelere, rezil adamlara ne ülkemizi ne sokaklarımızı asla teslim etmeyeceğiz.’ ifadelerini kullandı.

EMNİYET VE JANDARMA2DAN SUÇ DUYURUSU GELDİ

Kılıçdaroğlu’nun videosundaki ağır ithamlarının ardından Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM)’den bir açıklama geldi. EGM tarafından yapılan paylaşımında, ‘CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 177 yıllık Emniyet Teşkilatımızı cari açığı kapatmak için uyuşturucu ticareti yapmakla suçlamaktadır. Bu iftira sahibi hakkında suç duyurusunda bulunuyoruz.’ ifadelerine yer verildi. Emniyet Genel Müdürlüğü’nün ardından Jandarma Genel Komutanlığı’ndan da bir paylaşım geldi ve ‘CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 183 yıllık Jandarma Teşkilatımızı cari açığı kapatmak için uyuşturucu ticareti yapmakla suçlamaktadır. Bu iftira sahibi hakkında suç duyurusunda bulunuyoruz.’ denildi.

BAKAN SOYLU’DAN ÇOK SERT YANIT

Kılıçdaroğlu’nun kendisine yönelik ağır suçlamalarının ardından gece saatlerinde sosyal medya hesabından videolu bir paylaşım yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ‘Kılıçdaroğlu’nun Amerika’da hamburgercide aldığı siparişler yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Yakanı bırakmayacağız! Yalanlarını yanına bırakmayacağız!’ dedi.

 

Başa dön tuşu