GÜNDEM

En az 5 bin TL devlet yardımı verilecek! Hane başına başvurular e-Devlet’ten kabul ediliyor, onay alan PTT’ye gitsin

Dar gelirliye bomba müjde geldi. En az 5000 TL devlet yardımı verilecek. Ödemeler PTT’den ya da banka hesabınıza yapılacak. Resmi duyuru ile birlikte başvuru işlemleri de başladı. Türkiye Aile Destek programı başvuruları ile ilgili merak edilenler haberimizde…

Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi vatandaşlar için bomba gibi Müjdeli Haber az önce geldi. Türkiye Aile Destek paketi programı kapsamında verilecek olan yardım ödemeleri en az 5 bin TL’den başlıyor. Karşılıksız ve geri ödemesiz yardım paketi ile ilgili detaylar da bir bir netleşmeye devam ediyor. Tam 12 ay boyunca aylık olarak düzenli sosyal yardım verilecek. Dar gelirli ve yardıma muhtaç vatandaşların yanı sıra Emekli ve Asgari ücretli çalışanlarda başvuru yapabiliyor. 12 ay boyunca sürecek ödemelerin koşulları ile ilgili detaylar aile Bakanlığı tarafından paylaşıldı.

Devlet, yardıma muhtaç vatandaşları için uzun zamandan beri devam eden sosyal yardım imkanlarına bir yenisini daha ekledi. Bu defa yardım kampanyasından hem sosyal yardım almaya ihtiyacı olan vatandaşlar Hem de emekli ve asgari ücretliler faydalanabiliyor. Üç ayrı destek kalemi kapsamında sosyal yardımlar vatandaşlara ödenecek. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık yeni Türkiye Aile Destek programı kapsamında verilecek yardım ödemeleri ile ilgili her ayrıntıyı paylaştı. Bakan Yanık,  duyurusunda sadece yardıma muhtaç kişilerin değil aynı zamanda Asgari ücretli ve emekli kişilerin de bu pakete başvuru yapabileceğini söyledi.

400-500-600 TL AYLIK YARDIM

Türkiye aile destek programı 27 Haziran tarihinde aile ve Sosyal hizmetler bakanlığı ile hazine ve maliye bakanlığı arasında yapılan görüşmeler sonrasında devreye alındı. Hala başvuru işlemleri devam ederken temmuz ayında ilk ödemeler vatandaşların hesabına yatmıştı. Başvurusu onaylanan kişiler ağustos ayında da ödemelerini aldı. Ancak dar gelirli ve ihtiyaç sahibi vatandaşlar için hala aylık ödeme başvuruları sürüyor. Başvuru yapan ve onay alan vatandaşlara ihtiyaç durumuna göre 400 500 600 TL gibi üç koldan farklı rakamlarda ödeme yapılıyor.

BAŞVURULAR NASIL YAPILIYOR?

Aile ve Sosyal hizmetler bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre Türkiye aile destek programı başvuru işlemleri hala devam ediyor. Henüz bir son başvuru tarihi açıklanmadı daha uzun süre başvuru işlemleri kabul edilecek gibi görünüyor. 12 aylık döngüler üzerinden verilecek olan Türkiye aile destek paketi programına başvuru yapmak isteyenler e-Devlet üzerinden ya da Sosyal yardımlaşma ve dayanışma Vakıfları aracılığı ile başvuru işlemlerini tamamlayabilir.

YILLIK EN AZ 5000 TL YARDIM

Türkiye aile destek programı kapsamında yıllık ödenecek tutar en az 5200 TL olacak. Elbette vatandaşların ihtiyaç durumuna göre ya da hane içinde yaşayan kişi sayısına göre yardım tutarı artacak. 12 aylık en fazla yardım tutar ise 7200 TL olarak açıklandı. Başvuru şartları hakkında detaylı bilgi için Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Başa dön tuşu