MEDYA

Ereğli konseri iptal edilen Edip Akbayram’dan açıklama

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Ereğli’de sahneye çıkacak olan ünlü sanatçı Edip Akbayram’ın konseri Zonguldak Valiliği tarafından iptal edildi. Amasra’da yaşanan maden kazası gerekçe gösterilerek iptal edilen konserle ilgili Akbayram’dan açıklama geldi. FOX Ana Haber sunucusu Selçuk Tepeli’nin bugünkü bültende Edip Akbayram’ın konserini iptal eden Zonguldak Valisi’ne tepkisi gündem olmuştu. Konseri iptal edilen Akbayram ise ‘Meydanlarda olamasam da yüreğim tüm emekçi, Cumhuriyetçi ve Atatürkçü kardeşlerimizin yanında.’ dedi.

Cumhuriyet Bayramı’nda Karadeniz Ereğli’de konser vermeye hazırlanan sanatçı Edip Akbayram’ın konseri iptal edildi. Karadeniz Ereğli Belediyesi, Amasra’da yaşanan maden faciası nedeniyle konserin iptal edildiğini duyurdu. İptal kararı Zonguldak Valiliği tarafından alındı. Konseri iptal edilen ünlü sanatçı Edip Akbayram2dan konuyla ilgili açıklama geldi. İşte detaylar…

VALİLİK KONSERİ İPTAL ETTİ

Karadeniz Ereğli Belediyesi, Amasra’daki maden kazası nedeniyle 29 Ekim Cumartesi günü yapılacak olan Edip Akbayram konserinin iptal edildiğini duyurdu. Belediye’den yapılan açıklamada, ‘Cumhuriyet Bayramı’nın 99. yılında 29 Ekim 2022 Cumartesi günü düzenlenecek olan Edip Akbayram ile Cumhuriyet konseri; Zonguldak Valiliği’nin aldığı karar üzerine Kdz. Ereğli Kaymakamlığı’nın E-71303818-000-12734 sayılı yazısıyla 14.10-2022 tarihinde Bartın ili Amasra ilçesinde Türkiye Taş Kömürü Kurumu Amasra maden ocağında grizu patlaması sonrası 41 madencimizin şehit olmasıyla sonuçlanan müessif olay nedeniyle iptal edilmişti.’ denildi.

EDİP AKBAYRAM’DAN AÇIKLAMA GELDİ

Ereğli konseri iptal edilen Edip Akbayram’dan açıklama geldi. Ünlü sanatçının kızı Türkü Akbayram, babasının konser iptali ile ilgili açıklamasını sosyal medya hesabından paylaştı. Ünlü sanatçı açıklamasında, ’72 yıla sığdırdığım yaşamım ve 50 yıllık sanat hayatım boyunca; Her zaman hak, hukuk ve adalete inanarak emeğin ve emekçinin yanında oldum ve ömrüm yettiği sürece de onların sesi olmaya devam edeceğim. 14 Ekim’de meydana gelen elim olayda hayatını kaybeden 41 maden emekçisinin acısı yüreğimde bir nebze olsun azalmış değil. Kaymakamlık tarafından iptal edilen Cumhuriyet Konseri ile ilgili olarak bu elim olayın sadece Bartın ve çevre illerin yası olmadığını Edirne’den Kars’a tüm yurttaşlarımızın, tüm resmi kurum ve kuruluşların yası olduğunu ve aynı üzüntüyü paylaştıklarını ayrıca bu Cumhuriyet’in hepimizin olduğunu o yüzden de siyasi kararlar ile gölgelenmemesi gerektiğini düşünüyorum. Her zaman söylediğim gibi benim için emek en yüce değerdir. Gönül isterdi ki emekçi kardeşlerimiz ile birlikte yan yana kol kola, meydanda Cumhuriyet coşkusunu yaşayarak yine onların sesi olabileyim. Ancak meydanlarda olamasam da yüreğim tüm emekçi, Cumhuriyetçi ve Atatürkçü kardeşlerimizin yanında. Saygılarımla.’ ifadelerini kullandı.

SELÇUK TEPELİ CANLI YAYINDA ÇOK SERT KONUŞTU

Öte yandan Zonguldak Valiliği’nin Edip Akbayram konserini iptal etmesine çok sinirlenen FOX Ana Haber sunucusu Selçuk Tepeli, canlı yayında çok sert ifadeler kullandı. Konserin iptalini eleştiren Tepeli, ‘Bu ülkenin Valisi olarak sen bir şey yaptın mı? Hiçbir şey yapmadın, konser iptal ediyorsun. Zonguldak Valisi kim ya?’ çıkışında bulundu. Daha önce de çiftçilerle ilgili bir haber sunarken sinirlenen Tepeli, önündeki bardağı kameraya fırlatmıştı.

Başa dön tuşu