GÜNDEM

Eşini kaybeden kadınlara devletten konut desteği! Karşılıksız 300 bin TL verilecek, şartlar belli oldu

Devlet eşini kaybeden kadınlara konut desteği verecek. Aile bakanı konu ile ilgili yazılı açıklama yaptı. Tam 300.000 TL destek ödemesi eşini kaybeden kadınların hesabına yatacak.

Eşini kaybeden kadınlara devletten konut desteği! Karşılıksız 300 bin TL verilecek, şartlar belli oldu. Eşini kaybeden ve herhangi bir geliri bulunmayan kadınlara devletten konut desteği yardımı geldi. Tam 300.000 TL konut desteği verilecek. Aile ve Sosyal hizmetler bakanlığı konuyla ilgili son dakika açıklamalarında bulundu. Aile ve Sosyal hizmetler bakanlığı Derya Yanık yaptığı açıklamada eşi vefat eden ve sosyal yardımdan faydalanan kadınlara yönelik dev bir destek başlatıldığını bildirdi. Bakan Yanık 2023 konut destek programı kapsamında eşini kaybeden ve sosyal yardım alan kadınlara da yardım verileceğini bildirdi.

Aile ve Sosyal hizmetler Bakanı Derya Yanık’tan eşini kaybeden kadınlara müjdeli haber geldi. Konut destek programı kapsamında eşini kaybeden ve sosyal yardımlardan faydalanan kadınlara 300.000 TL’lik konut desteği verilecek. Gerekli şartlarda bakan tarafından tek tek açıklandı. Başvuru şartlarını taşıyan tüm kadınlar konut yardımı için başvuru yapabilecek. Aile ve Sosyal hizmetler bakanlığı eşini kaybeden kadınlara konut destek yardımı ile ilgili merak edilen her şey haberimizde…

BAŞVURU ŞARTLARI AÇIKLANDI

Eşini kaybeden ve devletten sosyal yardım alan kadınlar için konut destek programı başvuru şartları belli oldu. Aile ve Sosyal hizmetler Bakanı Derya Yanık, konut destek programı kapsamında eşi vefat etmiş kadınlara yönelik toplam 607 milyon bütçeli destek vereceğini bildirdi. Yani ödemeler hane başına 300.000 TL olarak verilecek. Ancak bu yardımdan faydalanabilmek için şartları taşıyor olmak gerekiyor.

Aile Bakanı, konut destek projesi kapsamında destekten faydalanabilmek için başvuru yapacak kadınların eşinin vefat etmiş olması, 18 yaş altı en az üç çocuğu bulunması ve sosyal yardımlardan faydalanıyor olması gerektiğini söyledi.

HAYIRSEVERLERLE İŞBİRLİĞİ İLE VERİLECEK

Aile ve Sosyal hizmetler Bakanı Derya Yanık, eşi vefat etmiş kadınlara yönelik başlatılan konut destek programı kapsamında başvuru yapılan illerde hayırseverler ve belediyeler ile işbirliği yapılacağını söyledi. Bakan Yanık söz konusu konutların 80 metre² olacağını belirtirken konutların satın alınması durumunda bu özelliğe yakın olanların tercih edileceğini ifade etti. Konut başına eşi vefat etmiş kadınlara 300.000 TL destek vereceğini belirten aile ve Sosyal hizmetler Bakanı Derya Yanık, konutların mülkiyetinin ise Sosyal yardımlaşma ve dayanışma Vakıflarının üzerine olacağını bildirdi. Başvuru yaparak hak sahibi olanlara ise konutlar ücretsiz olarak kullandırılacak.

DÖRT İLDE PROJE BAŞLADI

Bakan Yanık, şu anda konut projesinin dört ilde başladığını bildirdi. Eşi vefat eden kadınlar için 2023 adet konut temin edileceğini belirten aile ve Sosyal hizmetler bakanlığı yanık, 607 milyon TL bütçe ile hane başına 300.000 TL destek sağlanacağını ifade etti. 78 Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfının şu anda devrede olduğunu belirten aile ve Sosyal hizmetler Bakanı dört ilde işbirliği protokolü imzalandığını dile getirdi. Şu anda protokol imzalanan iller ise Kahramanmaraş, Osmaniye, Samsun ve Bingöl oldu. Diğer illerde ise şu anda ilave ek kaynak noktasında çalışmalar devam ediyor.

Başa dön tuşu