SPOR

Eski futbolcu Zafer Biryol FETÖ operasyonunda yakalandı

İstanbul’da FETÖ’nün futbol yapılanmasına yönelik operasyon düzenlendi. Operasyon kapsamında silahlı terör örgütüne üye olmak suçundan aranan eski futbolcu Zafer Biryol yakalanarak gözaltına alındı. Zafer Biryol’un 2006 yılında terör örgütü elebaşı Fetullah Gülen’i ziyaret ettiği tespit edilirken Bylock kullanıcısı olduğu da ortaya çıktı. Eski futbolcu Biryol, Büyükçekmece’de gözaltına alındı.

Eski futbolcu Zafer Biryol hakkında kesinleşmiş hapis cezası bulunuyordu. Polis ekiplerinin yürüttüğü operasyon kapsamında İstanbul Büyükçekmece’de yakalanarak gözaltına alınan Biryol’un emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edileceği bilgisine ulaşıldı. Kapatılan Ban Asya’da hesabı bulunan Biryol, Bylock kullanıcısı çıktı. Kendisinin 2006 yılında terör örgütü elebaşı Fetullah Gülen’i ziyaret ettiği de tespit edildi.

ZAFER BİRYOL’A OPERASYON

İstanbul’da İstanbul Organize Şube polisi ve istihbarat ekiplerinin ortak çalışması ile FETÖ’nün futbol yapılanmasına yönelik operasyon düzenlendi. FETÖ’nün futbol yapılanmasında yer alan ve hakkında 6 yıl 3 ay hapis cezası bulunan eski futbolcu Zafer Biryol, Büyükçekmece’de yakalanarak gözaltına alındı.

FETULLAH GÜLEN’İ ZİYARET ETMİŞ

Zafer Biryol’un kapatılan Bank Asya’da hesabı bulunduğu ve Bylock kullanıcısı olduğu ortaya çıktı. Ayrıca 2006 yılında terör örgütü elebaşı Fetullah Gülen’i ziyaret ettiği de belirlendi.

TERÖR ÖRGÜTÜNÜN SÖZDE TOPLANTILARINDA DA YER ALMIŞ

Büyükçekmece’de yakalanarak gözaltına alınan Zafer Biryol’un terör örgütünün sözde toplantılarına da katıldığı ortaya çıktı. Öte yandan 2012-2014 yılları arasında Küçükçekmece Beşyol’da FETÖ adına faaliyet gösteren bir kursun düzenlediği futbol turnuvasında kazanan oyunculara özdüllerini bizzat verdiği de dosyada yer aldı. Gözaltına alınan ve ifade için emniyete götürülen şüphelinin wmniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edileceği öğrenildi.

Başa dön tuşu