SİYASET

Eşref Fakıbaba’nın hedef aldığı Zeynel Abidin Beyazgül sessizliğini bozdu

Sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımla partisinden ve milletvekilliğinden istifa ettiğini duyuran Eşref Fakıbaba, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ü hedef almış ve Arsaları sattılar’ diyerek yüklenmişti. Fakıbaba’nın bu iddialarının ardından sessizliğini bozan Beyazgül, iddia edildiği gibi arsaları satmadıklarını ve arsaların yerinde durduğunu belirtti.

AK Parti’den ve AK Parti Şanlıurfa Milletvekilliğinden istifa ettiğini açıklayan eski Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, sosyal medyada istifasını duyurduğu açıklamasında çarpıcı ifadeler kullandı. Fakıbaba’nın hedef aldığı Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynep Abidin Beyazgül’den açıklama geldi. Beyazgül, Fakıbaba’nın 4 yıl boyunca toplantıların hiçbirine katılmadığını öne sürdü.

İSTİFA ETMİŞTİ

Eski Gıda ve Tarım Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, AK Parti’den ve milletvekilliğinden istifa ettiğini açıklamıştı. Sosyal medya üzerinden yaptığı bir açıklama ile istifasını duyuran Fakıbaba, ‘2003’te üyesi olduğum AK Parti’de değişik makamlarda görev yapma fırsatı buldum. Bu fırsatı bana veren bütün büyüklerime ve Şanlıurfa halkına yürekten teşekkür ediyorum. Bu 20 yıl içinde çok değerli arkadaşlarım oldu. Onlardan ayrıldığım için üzgünüm. Ancak siyasi ve ahlaki anlayışıma uygun olmayan bazı kişilerle bundan böyle beraber olmayacağım için de mutluyum.’ demişti.

ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI BEYAZGÜL’Ü HEDEF ALDI

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ü hedef alan Fakıbaba, ‘Her dairesi 10-12 milyona satılmakta olan arsaları satmak yerine Belediye şirketi eliyle konut yapsanız, astronomik düzeyde karı birkaç kişi kazanacağına, Urfa halkı kazansa daha iyi olmaz mı?’ ifadelerini kullanmıştı.

BELEDİYE BAŞKANI BEYAZGÜL’DEN YANIT GELDİ

Katıldığı bir canlı yayında Eşref Fakıbaba’nın kendisine yönelik kullandığı ifadelere yanıt veren Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, ‘Arsaları sattılar’ iddiasına da yanıt verdi. Arsaları satmadıklarını söyleyen Beyazgül, ‘Hiçbir projede önderliğimizi yapmadı. Hiçbir sıkıntımızın içerisinde olmadı. Biz o arsaları satmadık. Arsalar yerinde duruyor.’ dedi. Ayrıca Fakıbaba’nın 4 yıl boyunca toplantıların hiçbirine katılmadığını söyleyen Beyazgül, kendisine yöneltilen Şanlıurfa’da Fakıbaba’nın eski popülerliği olup olmadığı sorusuna ise ‘Ben yok diyorum. Ne oldu da istifa edildi? Halk bunu anlamış değil.’ yanıtını verdi.

Başa dön tuşu