GÜNDEM

EYT beklerken başka müjde geldi! 2 milyon kişiyi ilgilendiren gelişme az önce duyuruldu, kimse mağdur olmayacak

EYT yasası heyecanla beklenirken başka müjdeler de geliyor. 2 milyon kişiyi yakından ilgilendiren çok önemli haber az önce geldi.

EYT düzenlemesi ne zaman çıkacak, “emeklilikte yaşa takılanlar emekli olabilecek mi” gibi soruların yanıtı merak edilirken 2 milyon kişiyi yakından ilgilendiren çok önemli bir haber geldi. Nihayet staj mağdurları da emekli olma şansına sahip olacak. Lise yıllarından beri bu haberi bekleyen milyonlarca kişiye müjde verildi. EYT düzenlemesinin aralık ayında meclis gündemine gelmesi beklenirken staj mağduru olan 2 milyon kişiyi yakından ilgilendiren son dakika gelişmeleri yaşamıyor.

EYT beklerken başka müjde geldi! 2 milyon kişiyi ilgilendiren gelişme az önce duyuruldu, kimse mağdur olmayacak. EYT son dakika gelişmeleri milyonlarca vatandaş tarafından yakından takip ediliyor. Ekim ayında Türkiye Büyük Millet Meclisi gündeminde birçok farklı konu olacak. Faturaların devlet tarafından ödenmesi, çiftçiye verilecek olan destekler, TOKİ sosyal konut başvuruları ve EYT düzenlemesi Ekim ayinin en önemli gündemleri olacak. Ancak tüm bunların yanında lise yıllarından beri güzel haber bekleyen staj mağdurları için de Ekim oyunda bomba gibi müjdeler gelecek. Çalışma ve Sosyal güvenlik Bakanı Vedat Bilgin Staj mağduru vatandaşların derdine derman olacak açıklamayı yaptı. Nihayet lise yıllarından beri beklenen haber geliyor. Staj mağdurları konusu da EYT düzenlemesi ile birlikte çözüme kavuşacak.

2 MİLYON KİŞİYİ İLGİLENDİRİYOR

Türkiye’de uzun yıllardan bu yana gündeme gelen emeklilikte yaşa takılanlar konusunda artık sona gelindi. EYT düzenlemesi için çalışmalar tüm hızıyla devam ederken çalışma ve Sosyal güvenlik Bakanı Vedat Bilgin konu hakkında dün yeni açıklamalarda bulundu. Çalışma Bakanı’ndan emeklilikte yaşa takılanlar düzenlemesinin yanında sayıları 2 milyona ulaşan staj mağdurları için de güzel haberler geldi.

Çalışma ve Sosyal güvenlik Bakanı Vedat Bilgin konuyla ilgili yaptığı açıklamada sayıları 2 milyonu bulan staj mağdurları için de emeklilik yolunun açılacağını duyurdu. Bakan Bilgin açıklamasında şu ifadeleri kullandı;

“Meslek lisesi mezunları, staj dönemlerinde de sigortalı sayılmak istiyordu. O dönem liselerde çalışanların sigortalı sayılması durumunda iki milyon kişinin emeklilik yaşı erkene alınacak. Staj mağdurlarının da EYT düzenlemesinden faydalanması bekleniyor.

İşe başlama tarihi 8 Eylül 1999 olan stajyer ve çıraklar için 18 yaşa dikkat edileceği ifade ediliyor. Staj süresi sigortalılık süresinin tamamlanması açısından önemli olacak.”

EKİM AYINDA TBMM’YE GELECEK

EYT düzenlemesi için Çalışma Ve Sosyal güvenlik bakanlığı bünyesinde kurulan çalışma grubunun hazırlıkları tüm hızıyla devam ediyor. Ekim ayında meclis gündemine gelecek olan bir çok konu arasında emeklilikte yaşa takılanlar konusu da var. Bakan bilgin bu konuda yaptığı açıklamada düzenlemenin en geç aralık ayında meclis gündeminde olacağını duyurdu. Düzenlemeyle birlikte yaklaşık 6 milyon kişi için emeklilik yolu açılacak.

Başa dön tuşu