GÜNDEM

Felaket tellalı Selçuk Geçer yine büyük konuştu! “Dolarda büyük patlama geliyor, gardınızı alın” diyerek tarih verdi!

Dolar yorumları ile takip edilen ekonomik Selçuk geçer yeni bombayı patlattı. Dolarda büyük felaketin kapıda olduğunu söyleyen Selçuk geçer, patlama tarihini de verdi.

Dolar yorumları yatırımcılar ve vatandaşlar tarafından yakından takip edilen ünlü Ekonomist Selçuk geçer sosyal medya hesaplarından Yeni bir video daha yayınladı. Dolar yatırımı yapmayı düşünenler için uyarılarda bulunan Selçuk Geçer, Dolar patlamasının çok yakın olduğunu ve Kesin olduğunu belirterek “büyük felakete hazır olun” dedi.

Felaket tellalı Selçuk Geçer yine büyük konuştu! “Dolarda büyük patlama geliyor, gardınızı alın” diyerek tarih verdi. Ünlü Ekonomist Selçuk Geçer yatırımcılara ve vatandaşlara yön veren dolar yorumlarına yenilerini eklemeye devam ediyor. Özellikle dolar ile ilgili korkutan senaryoları nedeniyle Felaket tellalı olarak anılmaya başlayan ünlü Ekonomist, sosyal medya hesabından yayınladığı yeni videoda da yine kara haberleri vermeye devam etti. Ünlü Ekonomist Selçuk Geçer, Temmuz ayı itibarı ile Dış ticaret açığının arttığını belirterek geçen aydan bu yana %147’lik bir artış olduğunu dile getirdi. Enflasyonun hala düşünmediğini ancak hükümetin faiz indirimi konusunda ısrarcı olduğunu da sözlerine ekleyen Selçuk geçer, Bu hamlelerin yeterli gelmediğini dile getirdi. Dolar kuru için büyük patlamanın yakında olduğunu belirten Selçuk Geçer, elinde bir doları bile bulunanların yapması gerekenleri anlattı.

DOLAR YÜZDE 100 PATLAYACAK

Ekonomi yorumları ile her zaman dikkatleri üzerine çekmeye devam eden ünlü Ekonomist Selçuk Geçer, Dolar kuru ile ilgili yeni tahminlerde bulundu. Her geçen gün ihracatın biraz daha daraldığını dile getiren Selçuk geçer, Önümüzdeki dönemlerde de dış ticaret açığında artış olacağını söyledi. Dolayısı ile Türkiye’den paraların kaçmaya devam edeceğine dikkat çeken ünlü ekonomist, Kısa vadede dolar kıtlığı beklediğini sözlerine ekledi. Dolar kurunun bu sebeple büyük bir kırılma içinde olacağını belirten Selçuk Geçer, Büyük dış ticaret açığı ile birlikte doların rekor kıracağını da sözlerine ekledi.

KREDİ NOTUMUZ PATIR PATIR DÜŞÜYOR

Türkiye’nin ihracatının azaldığını ve ithalatının arttığını söyleyen Selçuk Geçer, bunun da büyük bir dış ticaret açığı ama sebep olduğunu dile getirdi. 50 milyar dolar kapatmak için dövizi yükseltmek gerektiğini belirten Selçuk Geçer, açıklamalarının devamında şu ifadeleri kullandı; “ Bunu da geçen yıl yaptılar. Bu sene de bunu daha agresif bir şekilde yapacaklar. Bu da bizi 110 ila 120 milyar dolar dış ticaret açığına götürür. Türkiye’den para kaçışı da var. Kredi notlarımız patır patır düşürür. Ekonomik krizden ekonomik krize koşarsınız. Merkez bankasının faiz indirmesinin nedeni buydu.”

YOKSULLUK SINIRI ASGARİ ÜCRETİN 4 KATI

Türkiye’nin zor günler geçirdiğini ve ekonomik krizin her geçen gün büyümeye devam ettiğini de vurgulayan Selçuk Geçer, şu anda yoksulluk sınırının Asgari ücretin 4 katı olduğunu ifade etti. İnsanların giderek fakirleştiğini ancak buna rağmen bankacılık sektörünün de karını Katlamaya devam ettiğini belirten Selçuk Geçer, Doların daha da yukarı doğru fırlaması ile birlikte işsizlik ve Enflasyonun daha da artacağını sözlerine ekledi. Bu durumda en çok kaybedelim vatandaş olacağını belirten Geçer, bir an önce bu konuda önlem alınması gerektiğinin altını çizdi.

Başa dön tuşu