GÜNDEM

Firari FETÖ’cü Hakan Şükür TV5’e çıktı, RTÜK harekete geçti

TV5 televizyonuna FETÖ firarisi Hakan Şükür’ün canlı yayına çıkarılmasından dolayı büyük tepki var. Firari Hakan Şükür’ü canlı yayına çıkaran TV5’e sosyal medyada tepkiler çığ gibi büyürken RTÜK konuyla ilgili harekete geçti. RTÜK tarafından TV5 kanalı hakkında inceleme başlatıldığı öğrenildi. Ayrıca sunucu Mehmet Ali Kayacı’nın kanal yönetimi tarafından işten kovulduğu iddiaları da gündeme geldi.

FETÖ firarisi Hakan Şükür, TV5 canlı yayına konuk oldu ve ortalığı karıştırdı. TV5’te Mehmet Ali Kayacı’nın sunumuyla ekrana gelen Düşünme Vakti programına konuk olan Hakan Şükür, bir kez daha tepkileri üzerine çekti. ABD’de bulunan FETÖ firarisi Şükür’ü canlı yayına çıkarak TV5’e tepki yağdı. Konuyla ilgili RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin’den açıklama geldi.

TV5 HAKKINDA İNCELEME BAŞLATILDI

ABD’de bulunan FETÖ firarisi Hakan Şükür, TV5 ekranlarında yayınlanan ve sunuculuğunu Mehmet Ali Kayacı’nın yaptığı Düşünme Vakti programının canlı yayınına bağlandı. Hakan Şükür’ü yayına çıkaran kanal eleştiri yağmuruna tutulurken gelen tepkiler üzerine sunucu Mehmet Ali Kayacı’nın kanal yönetimi tarafından işten kovulduğu iddia edildi. RTÜK ise söz konusu kanal hakkında inceleme başlattı.

RTÜK BAŞKANI’NDAN AÇIKLAMA

Firari Hakan Şükür’ün canlı yayına çıkarılması ve TV5’e gelen tepkiler üzerine RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin konuyla ilgili açıklama yaptı. Sosyal medya hesabından açıklama yapan RTÜK Başkanı Şahin, ‘Ülkemizin bekasını hedef almış, sinsi bir terör örgütünün alenen destekçisi olan şahsın yayına çıkarılmasın, mensubu olduğu terör örgütünün propagandasını yapmasına müsaade etmeyiz. TV5 hakkında Üst Kurulumuz gerekli incelemeyi başlatmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.’ ifadelerini kullandı.

Başa dön tuşu