GÜNDEM

Geliyor gelmekte olan! Ziraat Bankası, Vakıf, Halk Bankası emekli promosyon rakamını Cumhurbaşkanı belirledi! 13 Eylül’de bizzat 15 bin TL’yi açıklayacak

Kamu bankaları emekliye ek ödeme tutarını 15 bin TL yapıyor. Talimat Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan geldi. 13 Eylül’de Erdoğan detayları açıklayacak.

Devlet bankalarının emekli promosyon sessizliği sona eriyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank emekli promosyon miktarını bizzat belirlediği ortaya çıktı. kamu bankalarının emekli maaş promosyon tutarı 13 Eylül tarihinde açıklanacak. Özel bankaların şimdiye kadar verdiği Maaş promosyonu rakamlarının üstüne çıkmaya hazırlanan kamu bankaları, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatı ile 15 bin liraya varan nakit promosyon verecek. Ayrıca kamu bankalarının emekli vatandaşlar için kredi ve kredi kartı kullanımlarını özel kampanyalar Yapması da bekleniyor.

Ağustos ayında özel bankalar emekli maaş promosyonu konusunda birbiriyle yarışırken kamu bankaları ise sessiz kalmıştı. Kamu bankalarının maaş promosyonu düşük alırken birçok vatandaş maaşlarını özel bankaları taşımayı tercih etmişti. Tabii bu durumda kamu bankaları ciddi bir müşteri kaybı yaşadı. Bu kaybın giderilmesi için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı üzerine devlet bankaları da harekete geçti. Ziraat Bankası, VakıfBank, Halkbank yeni promosyon rakamlarının üstünde çalışmaya başladı. Emekli müşterilerini kaybeden kamu bankaları şimdi kesenin ağzını açacak.

ÖZEL BANKALARA GÖRE ÇOK DÜŞÜK KALMIŞTI

Emeklilerin maaşına Temmuz ayında yapılan yüksek zam sonrası özel bankalar adeta birbiriyle yarış halinde girmiş ve kamu bankaları Bu yarışta çok geride kalmıştı. Devlet bankaları olan Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank emekliye sadece 750 TL Maaş promosyonu veriyordu. 3 yıllık taahhüt karşılığında verilen 750 TL’lik promosyon özel bankaların Yanından bile geçmedi. Bu sebeple de birçok emekli özel bankaları tercih etti ve maaşlarını taşıdı.

MÜŞTERİ KAYBI ÇOK BÜYÜK

Emekli promosyon yarışında geride kalan kamu bankalarının müşteri kaydı oldukça yüksek. Bu nedenle de Cumhurbaşkanı Erdoğan kamu bankalarına talimat verdi. Son dönemlerde memurların Maaş promosyonu üzerinde çalışan bankalar Şimdi de emekli için çalışmalarına başladı. Kamu bankaları için tehlike çanları çalarken bu durumdan kurtulmak üzere 15.000 lira Maaş promosyonu teklifi olacağı konuşuluyor. Üstelik bizzat talimat Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan geldi.

CUMHURBAŞKANI 13 EYLÜL’DE AÇIKLAYACAK

Kamu bankalarının ödeyeceği emekli maaş promosyonu konusunda açıklamanın 13 Eylül tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılacağı tahmin ediliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan TOKİ sosyal konutları ve Türkiye Aile Destek paketi de başta olmak üzere 13 Eylül’de Türkiye’nin yeni ekonomi adımlarını açıklayacak. Bu açıklama ile birlikte dolar ve altının düşmesi beklenirken aynı zamanda kamu bankalarının emekli promosyonunda bu tarihte açıklanacağı tahmin ediliyor.

EMEKLİ MAAŞ PROMOSYONU REKABETİ YENİDEN ALEVLENECEK

Ağustos ayında yüksek promosyon tutarları ile dikkat çeken özel bankalarda Eylül ayında bu rakamlardan geri adım atmıştı. Bankaların büyük çoğunluğu promosyonu düşürürken devlet bankalarının bir kez daha yarışa dahil olması ile birlikte emekli maaş promosyonun da tutarında artacağı tahmin ediliyor. 13 Eylül tarihinden itibaren yeni rakamlarla bankalar emeklinin kapısını çalacak gibi görünüyor.

Başa dön tuşu