GÜNDEM

Gram altın için felaket senaryosu çizildi! Öyle bir seviyeye çıkacak ki…

Ekonomistlerin gram altın için yaptığı yorumlar vatandaşları oldukça korkutmaya başladı. Elinde altın olanların keyfi yerinde, altın alacak olanlar elini çabuk tutsun…

Ekonomistlerden gram altın için uyarılar gelmeye başladı. Özellikle Piyasa Uzmanı Tunç Şatıroğlu, gram altının gelmesini ön gördüğü seviyeyi belirterek kısa vadede yatırım yapıp para kazanmaya çalışanlar için çok önemli açıklamalarda bulundu.

Kısa bir süre önce altında yaşanan fiyat düşmesi ve ardından o fiyatlarda seyretmesi yüksek fiyattan altın alan vatandaşları bir miktar tedirgin etmişti. Ancak Piyasa Uzmanı Tunç Şatıroğlu, konu ile ilgili vatandaşların içini rahatlatacak bazı açıklamalarda bulundu. Piyasa uzmanına göre gram altın hangi seviyeye ulaşacak?

Gram altının geleceği nokta

Kasım ayında altın fiyatlarında yaşanan düşüşten dolayı oldukça yüksek fiyatlarda altın alan vatandaşlar oldukça tedirgin. Altın daha fazla düşerse korkusu ile elindeki altınları bozdurmayı düşünenler dahi var. Bu yüzden kendilerini yönlendirecek uzmanların yorumlarını araştırmaya başladılar. Gönüllerine su serpen yorum ise Piyasa Uzmanı Tunç Şatıroğlu’ndan geldi. Konu ile ilgili Şatıroğlu’nun yaptığı yorumlar şu şekilde:

Günlük işlem gerçekleştirenler çok büyük riskte

“Günlük alım satım gerçekleştiren vatandaşları oldukça büyük riskler bekliyor ve sonuçlarında hiç beklemedikleri bir durum ile karşılaşabilirler. Bunun için oldukça dikkatli olmaları gerekir. Gram altının gelmesini beklediğim seviye bin 132 lira civarları. Birkaç gün ara ile alım satım gerçekleştirenler risk kontrolünü sağladıklarını düşünse de anlık yükselişler yaşanırsa durum kontrolden çıkar. Bunun için kısa vadede para kazanmak istiyorsanız son zamanlarda yapacağınız yatırım gram altın üzerine olmamalı.”

Başa dön tuşu