MEDYA

Gülşen hakkında yeni karar: İmza şartı kaldırıldı

Ünlü şarkıcı Gülşen, İmam Hatiplilere yönelik söylemleri dolayısıyla büyük tepki çekmiş ve hakkında açılan soruşturma kapsamında tutuklanarak 4 gün cezaevinde kalmıştı. Hakkında ‘Halkı kin ve düşmanlığa tahrik’ suçundan dava açılan Gülşen’in karakolda imza verme şartı kaldırıldı. Ancak şarkıcının yurt dışına çıkış yasağının devamına karar verildi.

Nisan ayında İstanbul’daki bir konserinde İmam Hatiplilere yönelik kullandığı sözleri tepki çeken ve ‘İmam Hatip’te okumuş daha önce kendisi, sapıklığı oradan geliyor’ sözleri sebebiyle hakkında dava açılan Gülşen Çolakoğlu, bir kez daha hakim karşısına çıktı. 4 gün cezaevinde kalan ve daha sonra şartlı tahliye edilen Gülşen hakkındaki ‘en yakın karakola imza verme’ şeklindeki adli kontrol kaldırıldı.

‘HERKESTEN ÖZÜR DİLERİM’

Bugün 11.Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya katılan Gülşen Çolakoğlu, savunma yaptı. Yargılama sonunda beraat edeceğine inandığını ve suçsuz olduğunu söyleyen Gülşen, ‘Bütün konu sahne içinde bir arkadaşımla şakalaşmadan ibarettir. Üzerime atılı suçu işlemedim.’ dedi. İki kişi arasında geçen bu diyaloğun hedefe oturtulduğunu söyleyen Gülşen, ‘Değerini incitmiş olabileceğim herkesten de özür dilerim. Mesleki kimliğim ve duruşumun bir bedeli olarak mağdurum. Sahnedeki şaka, toplumsal duyarlılığımın bir uzantısı tezahürü değildi. Sadece iki kişi arasındaki şakaydı. Zamanlaması ve yayılması bana göre manidar ve manipülatiftir. Konser 30 Nisan, videonun yayılma tarihi ise 24 Ağustos’tur. Arada 4 ay vardır.’ dedi.

İMZA ŞARTI KALDIRILDI

Gülşen’in avukatı Emek Emre’nin de müvekkili hakkında beraat talep ettiği öğrenildi. Ünlü şarkıcının yargılandığı davada verilen ara kararla ‘en yakın karakola imza verme’ şeklindeki adli kontrol kaldırıldı. Gülşen’in yurt dışına çıkış yasağının ise devamına karar verildi. Ayrıca tanık dinlenmesinin ve müdahillik taleplerinin bir sonraki duruşmada değerlendirilmesine karar verildi. Dava ise 21 Aralık 2022 saat 10.00’a ertelendi.

 

Başa dön tuşu