MEDYA

Gülşen hakkında yeni karar: Yurt dışı yasağı kaldırıldı

Ünlü şarkıcı Gülşen, İmam Hatiplilere yönelik sözleri dolayısıyla hakkında başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınmış ve çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. 4 gün cezaevinde tutuklu kalan Gülşen, adli kontrol şartıyla tahliye edilmişti. Geçtiğimiz günlerde hakkındaki karakola gidip imza verme zorunluluğu kaldırılmıştı. Şarkıcının itirazını değerlendiren mahkeme, yurt dışı çıkış yasağını da kaldırdı.

İmam Hatiplilere yönelik sözleri sebebiyle tutuklanan ve 4 gün cezaevinde kaldıktan sonra tahliye edilen Gülşen, yurt dışı yasağının devamı yönündeki karara itiraz etmişti. Mahkeme, Gülşen’in 250 bin TL’lik güvence miktarının yatırılması şartıyla yurt dışı yasağını kaldırdı.

4 GÜN TUTUKLU KALDI

Nisan ayında Ataşehir’de verdiği bir konserde İmam Hatiplilerle ilgili kullandığı sözlerden dolayı tepki alan ve hakkında ‘Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme’ suçlamasıyla soruşturma başlatılan Gülşen Çolakoğlu, çıkarıldığı mahkemece tutuklanmış ve 4 gün sonra adli kontrol şartıyla tahliye edilmişti. Geçtiğimiz günlerde yeniden hakim karşısına çıkan ünlü şarkıcının karakola giderek imza verme zorunluluğu kaldırılmıştı.

YURT DIŞINA ÇIKIŞ YASAĞI KALDIRILDI

Gülşen’in imza zorunluluğu kaldırılırken yurt dışına çıkış yasağının ise devamına karar verildi. Gülşen’in avukatı Emek Emre, duruşmanın ardından karara itiraz etti. İtirazı kabul eden mahkeme, 250 bin TL’lik güvence miktarı yatırılması şartıyla yurt dışı çıkış yasağını kaldırdı.

KONSERLER NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Cezaevinden çıkan ancak yargılanması devam eden Gülşen, bir süre dinlenme kararı almış ve bu süreçte 50 konserini iptal etmişti. Şarkıcının karakola imza verme zorunluluğunun ardından yurt dışı yasağının da kalkmasıyla gözler konserlerine çevrildi. Konserlerinin ne zaman başlayacağı ve ünlü şarkıcının konserleriyle ilgili nasıl bir karar alacağı merak ediliyor.

Başa dön tuşu