MEDYA

Güney Koreli şarkıcı Lee Ji Han Cadılar Bayramı izdihamında ezilerek hayatını kaybetti

Güney Kore’de Cadılar Bayramı kutlamasında çıkan izdiham büyük bir felakete yol açtı. Yüzlerce kişinin ezilerek can verdiği izdihamda Güney Koreli şarkıcı ve aktör Lee Ji Han’ın da ezilerek hayatını kaybettiği bilgisine yer verildi. Genç şarkıcının ölümü ajansı tarafından doğrulandı. Yaşanan izdihamda ezilerek yaşamını yitiren ünlü şarkıcı için 1 Kasım’da cenaze töreni düzenleneceği bildirildi.

Güney Kore, Cadılar Bayramı kutlamasında faciayı yaşadı. Kutlamada çıkan izdiham sonucunda 153 kişi ezilerek hayatını kaybetti. 82 kişinin yaralandığı bilgisi paylaşılan izdihamda hayatını kaybedenler arasında 24 yaşındaki Güney Koreli şarkıcı ve aktör Lee Ji Han’ın da yer aldığı aktarıldı. Lee Ji Han’ın ölüm haberi ajansı tarafından da doğrulandı.

YÜZLERCE KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Güney Kore’nin başkenti Seul’de 29 Ekim 2022 tarihinde gerçekleştirilen Cadılar Bayramı kutlamasında çıkan izdihamda yüzlerce kişi hayatını kaybetti. Bölgeden aktarılan bilgilere göre, çıkan izdihamda ezilerek hayatını kaybedenlerin sayısı 153 olarak kaydedildi. Güney Kore ajansı Yonhap tarafından paylaşılan bilgilerde ise Cadılar Bayramı kutlamasında yaşanan izdihamda 153 kişi hayatını kaybetti, 82 kişi ise yaralandı. Ulusal İtfaiye Teşkilatı yetkilileri tarafından yapılan açıklamada hayatını kaybedenlerin 22’sinin yabancı uyruklu olduğu bildirildi.

HAYATINI KAYBEDENLER ARASINDA ÜNLÜ ŞARKICI DA VAR

Cadılar Bayramı kutlamasında çıkan izdihamda hayatını kaybedenler arasında Güney Koreli ünlü şarkıcı ve oyuncu Lee Ji Han’ın da olduğu ortaya çıktı. 1998 doğumlu olan genç şarkıcının ölüm haberi ajansı 1935 Entertainment tarafından doğrulandı. Ajans tarafından yapılan açıklamada, ‘Değerli ailemizin bir parçası olan aktör Lee Ji Han, yanımızdan ayrıldı ve gökyüzünde bir yıldız oldu. Ani trajik haberle derinden üzülen hayatta kalan ailesine ve Lee’yi seven ve ölümünün yasını tutanlara en derin taziyelerimizi gönderiyoruz. Her zaman kocaman bir gülümsemesi olan ve insanları enerjiyle karşılayan Lee’yi hala hatırlıyoruz. Parlak ve saf bir insandı ve onu bir daha göremeyeceğimize inanamayız.’ ifadelerine yer verildi.

 

Başa dön tuşu