MEDYA

Halit Kıvanç’ın oğlu Ümit Kıvanç’tan Orhan Gencebay’a tepki

Duayen sunucu Halit Kıvanç, 97 yaşında hayata gözlerini yummuştu. Sosyal medya hesabından babasının vefat haberini duyuran Ümit Kıvanç, cenaze töreni ile ilgili de bilgiler paylaşmıştı. Kıvanç, ailesi, yakınları, spor, siyaset ve sanat dünyasından çok sayıda ismin katıldığı cenaze töreni ile son yolculuğuna uğurlandı. Cenaze töreninin ardından sosyal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşım yapan Ümit Kıvanç, ünlü şarkıcı Orhan Gencebay’a sitem etti.

Türk spor basınının usta sunucularından Halit Kıvanç, hayatını kaybetti. Usta sunucunun vefat haberi ailesi ve sevenlerini yasa boğdu. Halit Kıvanç’ın oğlu Ümit Kıvanç, cenaze ile ilgili bilgilendirmede bulunmuştu. Halit Kıvanç, Zincirlikuyu Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı. Kıvanç’ın cenaze törenine ailesi, yakınları, siyaset, spor ve sanat dünyasından çok sayıda isim katıldı. Cenaze törenine katılan isimler arasında ünlü şarkıcı Orhan Gencebay da vardı.

ÜMİT KIVANÇ’TAN BAŞSAĞLIĞI SİTEMİ

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi, ünlü sanatçı Orhan Gencebay ile sanat, spor ve siyaset dünyasından çok sayıda ismin katıldığı cenaze töreninin ardından sosyal medya hesabından çok konuşulacak bir paylaşım yapan Ümit Kıvanç, bazı ünlü isimlerin babasının cenazesine görüntü vermek için geldiğini iddia etti.Ümit Kıvanç paylaşımında, ‘Babamın cenazesine gelip görüntü veren bazı ünlü veya yetkili isimler anneme veya bana başsağlığı dilemediler. Önde saf tutup gözüktüler ve gittiler.’ dedi.

ORHAN GENCEBAY’I ÖRNEK GÖSTERDİ

Paylaşımının devamında ise cenaze töreninde en önde saf tutan Orhan Gencebay’ın ismini açıkça veren Ümit Kıvanç, ‘Orhan Gencebay bunlardan biri mesela. Bazılarının varlığını sonradan öğrendik! Yahu ne ayı!’ ifadelerini kullandı. Orhan Gencebay’dan Halit Kıvanç’ın oğlu Ümit Kıvanç’ın başsağlığı sitemi ile ilgili henüz herhangi bir açıklama gelmedi.

 

Başa dön tuşu