GENEL

Halkbank esnaf kredisi paketi yürürlüğe girdi! Yüzde 7,5 faiz oranıyla 60 ay vade imkanı

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, esnaf ve sanatkarların finansman ihtiyacını karşılamak için yüzde 7,5 faizle 60 ay vade imkanı sunulan Halkbank vasıtasıyla kullandırılacak olan 100 milyar TL tutarındaki Hazine Faiz Destekli Kredi Paketi’nin Cumhurbaşkanı Kararıyla yürürlüğe girdiğini duyurdu.

Geçtiğimiz haftalarda gerçekleştirilen Kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından müjdesi verilen esnaf ve sanatkarlara kredi desteği ile ilgili Hazine ve Maliye Bakanı Nebati’den beklenen açıklama geldi. Bakan Nebati, milyonlarca esnaf, çiftçi ve sanatkarları ilgilendiren Hazine Faiz Destekli Kredi Paketi’nin Cumhurbaşkanı Kararı ile yürürlüğe girdiğini duyurdu.

ESNAF VE SANATKARLARA ÖZEL KREDİ DESTEĞİ YÜRÜRLÜĞE GİRDİ

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla esnaf ve sanatkarlara özel kredi desteğinin yürürlüğe girdiğini duyurdu. Bakan Nebati paylaşımında, ‘Esnaf ve sanatkarlarımızın finansman ihtiyacını karşılamak için 60 ay vade imkanı ve yüzde 7,5’lik faiz oranıyla Halkbank vasıtasıyla kullandırılacak 100 milyar TL tutarındaki Hazine Faiz Destekli Kredi Paketi, Cumhurbaşkanı Kararıyla yürürlüğe girmiştir.’ ifadelerine yer verdi.

İŞLETME VE YATIRIM KREDİSİNİN ÜST LİMİTİ ÜST LİMİTİ 200 BİN TL OLDU

Bakan Nebati ayrıca, T.C. Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifleri aracılığıyla üretici ve çiftçiye kullandırılan Geleneksek (Yaygın) Bitkisel Üretime yönelik yüzde 100 faiz indirimi uygulanacak işletme ve yatırım kredisinin üst limitinin de 200 bin TL’ye çıkarıldığını duyurdu. Bakan Nebati, ‘Böylece genç girişimcilerimiz için sıfır faizli kredi limiti 100 bin TL’den 300 bin TL’ye, yaş sınırı ise 30’dan 35’e çıkarılmıştır. Esnafımıza, çiftçimize, gençlerimize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum.’ notunu düştü.

Başa dön tuşu