GÜNDEM

Halkbank’ın bu kampanyası derin bir “Oh” çektirecek! 0.75 faizli 60 ay vadeli kredi için başvurular başladı! 500 bin TL aynı gün hesaba yatıyor

Acil nakit ihtiyacı olanlar elini çabuk tutsun. Halkbank’ın bu kampanyası kaçmaz. Sadece 0.75 faiz oranı ile 500 bin TL kredi verecek. 60 ay vade seçeneği var.

Halkbank’ın bu kampanyası derin bir “Oh” çektirecek! 0.75 faizli 60 ay vadeli kredi için başvurular başladı! 500 bin TL aynı gün hesaba yatıyor. Halkbank’tan esnafın yüzünü güldürecek yeni Kredi duyurusu geldi. Ekonomik krizden bunalan ve acil nakit para ihtiyacı olan esnaflar Halkbank’ın bu kampanyası ile birlikte derin bir nefes alacak. Sadece 0.75 faiz oranı ile kredi vermeye hazırlanan Halkbank 60 ay vade uygulayacak. Başvuru yapan esnafların 500.000tl kredisi anında aynı gün içinde hesaba yatacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile Halkbank’tan esnafın yüzünü güldürecek kampanya duyurusu geldi. Esnaf ve zanaatkarlar için Halkbank tarafından 100 milyar TL’lik kredi bütçesi ayrıldı. Başvuru yapan esnaflar 60 ay vadeli 500 bin TL kredi kullanabilecek. Üstelik esnaf kredisi faiz oranı yüzde 0.75 olacak. Peki, Halkbank esnaf kredisi başvuru tarihleri ne zaman soru işareti Halkbank esnaf kredisi başvurusu nasıl yapılır?

HALKBANK ESNAF KREDİSİ BAŞVURU ŞARTLARI

Halkbank, milyonlarca esnafın yüzünü güldürecek düşük faizli kredi duyurusunu yaptı. Halkbank esnaf kredisi başvuru şartları ve başvuru tarihleri merak konusu oldu. Türkiye genelinde esnaf odalarına kayıtlı olan tüm işletme sahipleri ve Genç Girişimciler Kredi’den faydalanabilecek.

Başvuru yapmak isteyen esnaflar için şartlarda belli oldu. Başvurular esnafların bulundukları il ve ilçede kayıtlı oldukları kefalet kooperatifine yapılacak. İş yerini değiştirmek ya da yenilemek için kredi almak isteyen esnaflara bir buçuk milyon liraya kadar 10 yıllık vadeli kredi desteği sağlanacak. Taşıtını değiştirmek için başvuru yapan esnaflara ise 1,5 milyon TL’ye kadar 7 yıllık vadeli kredi desteği verilecek.

Aynı zamanda geleneksel meslek kollarında faaliyet gösteren esnaflar başvuru yapmaları durumunda 500 bin TL’ye kadar sıfır faizli kredi kullanabilecek. Bu Kredi paketinde ise geri ödeme 5 yıl vadeli olacak. Yine Usta girişimci kredisi kapsamında da esnaflara 5 yıl vadeli sıfır faizli 500 bin TL’ye Varan kredi desteği verilecek.

Bir yandan Halk Bankası esnafa destek kredisi vermeye devam ederken bir yandan da KOSGEB desteği sürüyor. KOSGEB tarafından girişimcilik eğitimi alan ve 35 yaşından küçük olan genç girişimcilere 300 bin TL’ye kadar sıfır faizli kredi desteği veriliyor. Yine bu gruplar dışında olanlar da KOSGEB kredisi almak için başvuru yapabiliyor. Bu grubun dışındakilere yıllık 7.5 faiz oranı ile 500 bin TL’ye Varan 5 yıl vadeli Kredi sağlanıyor.

KİMLER ESNAF KREDİSİ ALABİLİR?

Halkbank’ın esnaflara sağladığı Kredi desteğinden faydalanmak için başvuru yapmak isteyenlerin mutlaka esnaf odalarına kayıtlı olmaları gerekiyor. Genç Girişimciler ve esnaf odalarına kayıtlı tüm esnaflar bankalarla Kredi problemi yaşamadıkları süre boyunca başvuru yapabiliyor. Yani bankaların Kara listesinde olmayan esnaflar bu Kredi kampanyasından faydalanabiliyor.

DÜŞÜK FAİZLİ VE SIFIR FAİZLİ KREDİ

Halkbank esnaf kredisi düşük faizli olarak verilirken aynı zamanda belirli meslek kollarında faaliyet gösterenlere ve genç girişimcilere KOSGEB tarafından sıfır faizli kredi imkanı da veriliyor. 500 bin TL’ye kadar olan tüm ihtiyaçlarınız için KOSGEB sıfır faizli kredi alabilirsiniz.

Başa dön tuşu