Haber Detayı
10 Ocak 2020 - Cuma 11:40
 
Haydi Adana'lı Konsere
Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası (ÇDSO)müdürü Artunç Çoruh ve yönetim kurulu üyeleri Adanalı sanatseverleri bu hafta da sanatsız ve müziksiz bırakmayacaklarını açıklayarak kolları sıvadı.
SANAT Haberi
Haydi Adana'lı Konsere

Geçtiğimiz günlerde ÇDSO Müdürü Artunç Çoruh yaptığı açıklama ile Cumhurbaşkanı Kararı ile sözleşmeli personel çalıştırılmasına ilişkin yapılan düzenlemelerin uyum süreci nedeni ile “Beethoven’in 250. Doğum Yıldönümü Konseri”ni ileri bir tarihe ertelediklerini ifade etmişti.

 

ÇDSO Müdürü Artunç Çoruh ve yönetim kurulu Adanalı sanatseverleri müziksiz bırakmamak adına Mersin Devlet Opera ve Balesi Sanatçılarını ile bir araya gelerek, yıllardır orkestrada misafir olarak görev alan sanatçıların da özverili destekleri ile farklı bir repertuvar çerçevesinde bu akşam (CUMA) günü tüm biletleri geçen hafta tükenen konseri gerçekleştirecekler.

 

Bu yaklaşımlarından dolayı Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası yönetim kurulunu ve katılacak olan tüm sanatçıları kutluyor ve Adanalı sanatseverleri sanatsız bırakmadıkları için kutluyoruz.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Haydi, Adana'lı, Konsere,
Yorumlar
Haber Yazılımı