GÜNDEM

Hemen bakın çok önemli! SGK hizmet dökümünde bu harfler olanlar boşuna EYT beklemesin, emeklilik mümkün değil

EYT bekleyenler dikkat! SGK’dan önemli uyarı geldi. Hizmet dökümünde bu harfler olanlar emekli olamayacak. Hemen bakın ve müdahale edin.

Hemen bakın çok önemli! SGK hizmet dökümünde bu harfler olanlar boşuna EYT beklemesin, emeklilik mümkün değil. Milyonlarca SGK’lı çalışan için son dakika uyarısı geldi. SGK hizmet dökümüne hemen incelemeniz gerekiyor. Hizmet dökümünde Bazı harfler olması durumunda emeklilik Hayal oluyor. Sosyal Güvenlik Kurumu özellikle EYT bekleyen vatandaşları bu konuda net şekilde uyardı. Hemen e-devlet üzerinden SGK hizmet dökümünüzü kontrol edin, ardından da SGK’ya dilekçe verin. Aksi halde EYT Çıksa bile emeklilik mümkün olmayacak.

Emeklilik hayali Kuran ve EYT bekleyen milyonlarca kişiye SGK’dan son dakika uyarısı geldi. Bir anlık dikkatsizlik emekliliğinize mal olabilir. Sosyal Güvenlik Kurumu, hizmet dökümünde Bazı harfler bulunanların emekli olamayacağını duyurdu. Hemen e-devlet üzerinden hizmet dökümünüzü kontrol edin. Eğer hizmet dökümünüzde Ş, S, K harfleri varsa emeklilik hayalleriniz suya düşecek. Elbette bunun çözüm yolları da var. Mutlaka SGK’ya başvuru yapmak gerekiyor. Bunun içinde bir uzman yardımı almanız şart.

EMEKLİLİĞİ TEHLİKEYE SOKAN HARFLER

Sosyal Güvenlik Kurumu, usulsüzlük yapan şirketler için Düğmeye bastı. Özellikle sigorta primleri üzerinde yolsuzluk yaptığı belirlenen işyerleri ve çalışanların etkileneceği çok önemli kararlar alındı. Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından incelemeye tâbi tutulan çalışan ve işyerleri için hizmet dökümünde bazı harfler yer alıyor. SGK hizmet dökümünde bu harfler olanlar emeklilik hakkını elde edemiyor. O sebeple mutlaka çalışanların SGK hizmet dökümünü Kontrol etmesi gerekiyor.

Peki, emeklilik hakkını etkileyen harfler hangileri? Sosyal Güvenlik Kurumu’na göre SGK hizmet dökümünde bulunan Ş, S, K harfleri Emeklilik hakkını yakabiliyor. Bu harflerin hangi anlama geldiği de açıklandı. SGK hizmet dökümünde bulunan şeye harfi şirketin şüpheli olduğu anlamına geliyor, s harfi ise sahte işyeri anlamına geliyor. SGK hizmet dökümünde bulunan k harfi ise kontrollü işyeri anlamına geliyor.

HİZMET DÖKÜMÜNDE BU HARFLER VARSA NE YAPMAK GEREKİYOR?

SGK hizmet dökümünde bu harfler bulunuyorsa ne yapmak gerekiyor. Öncelikle hizmet dökümünde bu harfler olanlar hemen bir avukata Danışmalı ve ardından avukatın yönlendirmesi ile birlikte sosyal güvenlik kurumuna bir dilekçe yazmalı. Eğer emeklilik için EYT bekliyorsanız zamanınız oldukça kısıtlı. Mutlaka aralık ayı sonuna kadar bu işi çözmemiz gerekiyor. O sebeple de bir an önce bir uzmana başvuru yaparak destek almanız şart.

Başa dön tuşu