GÜNDEM

Hemen e-Devlet’e girip bunu yapın! 2.673 TL’ye yükseldi, ceza kapınıza gelebilir

E-devlet üzerinden hemen bunu yapmayanlara cezalar. 2673 TL ceza ödemek zorunda kalabilirsiniz. Acele edin işlemleri tamamlayın.

Vatandaşların devlet dairelerinde ki işlerini kolaylaştıran e-devlet uygulaması üzerinden her geçen gün yeni bir İslam yapmak mümkün hale dönüşüyor. Özellikle son dönemlerde ikametgah konusuna önem veren devlet bildirimini zamanında yapmayanlara ceza uyguluyor. E-Devlet üzerinden İkametgah bilgilerini tamamlamak mümkün. Üstelik aykırı beyanda bulunan ya da bildirimi yapmayan vatandaşlar için para cezası var. Vakit kaybetmeden e-devlet girişi yaparak bu işlemleri tamamlayın. Aksi halde 2673 TL para cezası ödemek zorunda kalabilirsiniz.

E-devlet, milyonlarca vatandaşın resmi İşlerinin daha kolay tamamlanması için önemli bir kapı haline dönüştü. Artık vatandaşlar ikametgah işlerini de kolaylıkla e-devlet üzerinden tamamlayabiliyor. Ancak taşınma nedeniyle ikametgahını değiştirmesi gereken vatandaşlar 20 gün içerisinde işlem yapmaması durumunda yüksek cezalarla karşı karşıya kalıyor. İkametgâh değiştirme işlemleri İlçe Nüfus müdürlükleri aracılığı ile ya da e-devlet üzerinden yapılabiliyor.  Adres değişikliğini zamanında yapmayanlara ise 128 TL para cezası uygulanıyor.

E-DEVLET ADRES BEYANI NASIL YAPILIR?

Herhangi bir sebeple adres değişikliği yapan kişilerin değişiklik bildirimlerini yapması gerekiyor. Adres değişikliği işlemleri nüfus daireleri aracılığıyla yapılabildiği gibi e-Devlet üzerinden de yapılabiliyor. Adres değişikliği başvurusunu e-Devlet’ten yapmak isteyenler https://www.turkiye.gov.tr/adres-degisikligi-bildirimi adresine giriş yaparak adres beyanı işlemlerini tamamlayabilir.

YANLIŞ VE GERÇEĞE AYKIRI BEYAN VERENE REKOR CEZA

E-devlet adres bildirimi işlemlerini zamanında yapmayanlar için uygulanan ceza 128 TL. Ancak gerçeğe aykırı ve Yanlış adres bildirimi yapanlar için ise 2673 TL para cezası uygulanıyor. Adres bildirimi için verilen süre ise 20 gün. Yani adres değişikliği yapanların 20 gün içerisinde işlemlerini tamamlaması gerekiyor.

Başa dön tuşu