GÜNDEM

Hemen hesaplarınızı kontrol edin! Binlerce lira destek ödemesi bu sabah bankamatik kartınıza yattı

Devletin destek ödemeleri hesaplara geçti! Hemen ATM’den hesabınızı kontrol edin. Adınıza binlerce liralık ödeme yatmış olabilir.

Öğrenciden işçisine, dar gelirli ailelerden üreten ve geliştiren vatandaşa kadar birçok kesimden milyonlarca vatandaşa destek ödemeleri yatırılmaya başladı. Bu seferki müjde çiftçilere geldi! destek ödemelerinin hesaplara yatırılacağı tarih işte o tarihe çekildi. Binlerce çiftçi parasını beklediği tarihten önce hesaplarında görecek!

Binlerce çiftçi vatandaş ilgilendiren güzel haber Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi’den geldi. Üreten ve gelişen vatandaşın yanında olduğunu belirten Bakan Kirişçi, çiftçiye verilecek destek ödemelerinin 2023 yılı yerine bu yıl hesaplara aktarılacağını duyurdu. Hesaplarınızı kontrol etmeye başlayın. İşte ödemeler bu tarihte yapılmaya başlayacak!

ÇİFTÇİLERİN DESEK ÖDEMELERİ HESABA YATIYOR

Konu ile ilgili açıklama Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi tarafından geldi. Daha önce yapılmış bir açıklamada belirtilen destek ödemelerinin çiftçilerin hesabın yatırılma tarihi öne çekildi.

Belirlenen destek ödemeleri Mart 2023 tarihinde yapılması bekleniyordu, ancak Bakan Kirişçi güzel haberi duyurdu. Yapılan açıklamaya göre Mart 2023’te yapılması beklenen ödemeler; 2022 yılı itibari ile hesaplara aktarılmaya başlayacak.

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi konu ile ilgili yaptığı açıklamada şu sözlerine yer verdi:

BU YIL GEÇEN YILA YÜZDE 109 ARTIŞA GİTTİ

“Çiftçilerimiz için düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz temel girdi sisteminde bu yıl farklı bir uygulamaya gidiyoruz. Mart 2023 tarihinde yatırmayı düşündüğümüz mazot ve gübre desteklerimizi, 2022 yılından itibaren yatırma kararı aldık. 2022 yılında tarımsal destekleme bütçemiz 25,8 milyar lirayı bulurken, yatıracağımız miktar 2023 yılında yüzde 109 artış sağlanarak, 50 milyar liranın üzerine çıkarılış. Devletimiz her zaman çalışan ve üretenin yanında tam destek vermeye kararlıdır.”

Başa dön tuşu