YAŞAM

Her gün muz yiyenler hemen okuyun! Bakın vücudunuza neler yapıyor?

Sağlık gurularının kavisli sarı meyve ile aşk-nefret ilişkisi vardır. Bazıları çok yemeye karşı uyarıda bulunurken, diğerleri sizin için iyi olduklarını söylüyor. Oldukça kafa karıştırıcı. Günde iki muz yediğinizde gerçekte ne olduğunu merak ettik – sonuç oldukça güzel!

Peki her gün muz yerseniz ne olur? İşte her gün bir tane muz yiyenlerin vücudunda olan değişikliler.

Her gün muz yerseniz ne olur?

Şeker

Tabii ki, bir muz şeker açısından zengindir ve bazıları (örneğin şeker hastaları) onu yerken dikkatli olmalıdır. Egzersiz yapıyorsanız ve çoğunlukla sağlıklı yiyecekler yerseniz, günde iki muz yemeye başlarsanız aşağıdakilerin olmasını bekleyebilirsiniz.

Daha fazla enerji alırsın

Muzdaki karbonhidratlar size daha fazla enerji verecektir çünkü enerji zamanla yavaş emilir. Buna karşılık, toz şekerle tatlandırılmış atıştırmalıklar size ilk başta bir enerji patlaması verir, ancak bu enerji çabucak tükenir.

Kaslarınız sık sık kramp olmaz

Hiç gece yarısı kas krampları ile uyandınız mı? Muz yiyerek bunun olmasını engellemeye çalışabilirsiniz. Yüksek düzeyde potasyum içerirler, bu da kaslarınızın o kadar çabuk kasılmamasını sağlar.

Mide yanmasından daha az acı çekeceksiniz

Sık sık mide ekşimesi çekiyor musunuz? O zaman muz senin en iyi arkadaşın. Mide ekşimesinin başlangıcında yenen bir muz, midenizdeki asidi nötralize ederek anında rahatlama sağlayacaktır.

Anemiyi önler

Demir eksikliğiniz var mı? Bunu muz yiyerek çözebilirsiniz. Muz demir açısından zengindir ve kırmızı kan hücrelerinde bir artışı teşvik eder.

Gelişmiş bağırsak hareketlerine sahip olacaksınız

Hiç iki numaraya geçmekte zorlandın mı? Sonra bir muz yiyin. Muz lif açısından zengin olduğundan, onları düzenli olarak yemek, doo yapmayı kolaylaştırabilir.

Muzlu Pankek Tarifi

Artık muz yemenin faydalarını anlıyor ancak muz yemenin çok lezzetli olmadığını düşünüyor musunuz? Neyse ki, muzları bir tarife dahil etmenin yolları var. Bazıları, elbette, diğerlerinden biraz daha karmaşıktır. Lezzetli ve sade bir kahvaltının sesini sever misiniz? Muzlu krep yapmayı deneyin.

İçindekiler:

2 yumurta

1 muz

1 çay kaşığı tarçın

Talimatlar:

İlk olarak muzu bir kapta ezin. Daha sonra yumurtayı ekleyin ve her iki malzeme birbirine karışana kadar çırpma teli ile karıştırın.

Tarçın ekleyin ve tekrar karıştırın.

Yapışmaz bir kızartma tavasını orta ateşte ısıtın. Daha sonra harcın yarısını tavaya alın ve üzeri kuruyana kadar pişirin. Pankeki ters çevirin ve 1 dakika daha pişirin. Daha sonra hamurun geri kalanı için de aynısını yapın.

Başa dön tuşu