GENEL

Hindistan’da asma köprü çöktü: Çok sayıda ölü ve yaralı var

Hindistan’da bir asma köprünün çökmesi sonucunda yüzlerce kişinin nehre düştüğü öğrenildi. Yaşanan faciada ilk belirlemelere göre en az 60 kişi hayatını kaybetti, çok sayıda kişi ise yaralandı. Köprü üzerinde en az 400 kişi olduğu bilgisine yer verildi.

Hindistan’da büyük bir facia yaşandı. Ülkenin batısındaki Gujarat eyaletinin Morbi kasabasında meydana gelen olayda Machchhu nehri üzerinde bir asma köprünün çöktüğü bilgisi paylaşıldı. Olay sırasında köprünün üzerinde en az 400 kişinin bulunduğu ve en az 60 kişinin hayatını kaybettiği aktarıldı.

ÜZERİNDE YÜZLERCE KİŞİNİN OLDUĞU ASMA KÖPRÜ ÇÖKTÜ

Hindistan’da meydana gelen olayla ilgili Hint basınında yer alan haberlere göre, üzerinde en az 400 kişinin bulunduğu asma köprü çöktü. Köprünün çökmesiyle yüzlerce kişi Macchu nehrine düştü. Olayda çok sayıda ölü ve yaralı olduğu bilgisine ulaşıldı.

EN AZ 60 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Çöken köprü üzerindeki yüzlerce kişi nehre düşerken olayda ilk belirlemelere göre en az 60 kişi hayatını kaybetti, çok sayıda kişi ise yaralandı. Öte yandan bazı kişilerin çökme meydana gelen köprünün su yüzeyinde kalan kısımlarına sığındığı öğrenildi. Köprünün su yüzeyinde kalan kısmına sığınan ve burada mahsur kalanlar için olay yerine acil yardım ekipleri ve arama kurtarma ekipleri sevk edildi.

KÖPRÜ TEKRAR KULLANIMA AÇILDI

Hindistan’da çöken ve yüzlerce kişinin nehre çok sayıda kişinin hayatını kaybetmesine sebep olan köprünün kısa bir süre önce yapılan tadilatının ardından tekrar kullanıma açıldığı bildiriliyor. Konuyla ilgili sosyal medyadan açıklama yapan Hindistan Başbakanı Narendra Modi, ‘Arama kurtarma ekipleri mağdurlara yardım edecek. Gujarat’taki trajedi beni endişelendirdi. Düşüncelerim ve dualarım etkilenen insanlarla.’ dedi. Başbakan Modi ayrıca, kazada hayatını kaybedenlerin yakınlarına yaklaşık 2 bin 430 dolar, yaralananlara ise yaklaşık 600 dolar verileceğini açıkladı.

Başa dön tuşu