SPOR

İngiliz taraftarlardan Acun Ilıcalı’ya teknik direktör tepkisi

Acun Ilıcalı’nın İngiltere’de satın aldığı Hull City takımında kötü sonuçlar sebebiyle teknik direktör Şota Arveladze’nin görevine son verilmişti. Takımı bir süredir eski futbolculardan Andy Dawson çalıştırıyordu. İngiliz ekibinin teknik direktör arayışlarında sona gelinirken büyük oranda anlaşma sağlanan isim taraftarı sinirlendirdi.

Acun Ilıcalı’nın satın aldığı İngiltere şampiyon Championship ekiplerinden ekiplerinden Hull City’de teknik direktör arayışları devam ediyor. Alınan kötü sonuçlar nedeniyle Türkiye’nin de yakından tanıdığı eski futbolcu Şota ile Yollar ayrılmıştı. 49 yaşındaki teknik adamın ayrılması sonrasında yeni antrenör arayışları hız kazandı. Acun Ilıcalı ve Ekibi yeni bir isimle büyük oranda anlaşmaya vardı Ancak İngiliz taraftarlar Bu isme tepki gösterdi.

Taraftar çılgına döndü

Hull City’nin teknik direktörü olarak 38 yaşındaki Liam Rosenior ile Prensip anlaşmasına sağlandığı öğrenildi. Yeni teknik direktörün iki gün içinde sözleşme imzalaması beklenirken 5 Kasım tarihinden itibaren de takımın başında olacağı açıklandı. Ancak İngiliz taraftarlar bu haberden mutlu olmadı. Daha önce de geçici olarak takımı çalıştıran teknik adam taraftar tarafından istenmiyor.

Başa dön tuşu