GÜNDEM

İş Bankası, QNB Finans Bank, Akbank, ING Türkiye peş peşe duyurdu! Kasım ayında maaş promosyonu ödemeleri artıyor

Emekliye Kasım müjdesi geldi. Bankalar emekli maaş promosyonu ödemelerine zam yapıyor. İş Bankası, QNB Finans Bank, Akbank, ING Türkiye yarından itibaren vereceği yeni ödemeleri duyurdu.

İş Bankası, QNB Finans Bank, Akbank, ING Türkiye peş peşe duyurdu! Kasım ayında maaş promosyonu ödemeleri artıyor. Bankalardan emekliye güzel haberler gelmeye devam ediyor. Kasım ayında emeklinin cebi resmen para dolacak. Çünkü özel bankalar emekli maaş promosyonu ödemelerinde güncelleme yaptı. 1 Kasım 2022 tarihinden itibaren özel bankaların emekliye verdiği promosyon ödemeleri tamamen değişecek. Başvuru yapan emekliye yarından itibaren yeni ödemeler yapılmaya başlanacak. Üstelik de rakamlar artacak. İşte İş Bankası, QNB Finans Bank, Akbank, ING Türkiye Kasım ayı maaş promosyonu ödemeleri…

Bankalardan peş peşe yeni promosyon açıklamaları gelmeye devam ediyor. Milyonlarca Emekliye promosyon ödemesi verebilmek için temmuz ağustos ve eylül aylarında büyük bir yarış halinde olan özel bankalar Ekim ayında da yine binlerce lirayı emeklilerin hesabına yatırmaya devam etti. 3 yıllık maaşları ütü karşılığında ödeme yapan bankalar, SGK ile yeni sözleşme imzaladı. Yani bankaların kasım ayı itibarıyla verecekleri yeni rakam Böylece ortaya çıkmış oldu. Bu sabah saatlerinde 4 bankadan peş peşe açıklama geldi. işte bankaların Kasım ayında vereceği yeni promosyon rakamları.

YARINDAN İTİBAREN YENİ DÖNEM BAŞLIYOR

SGK Geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama ile birlikte son olarak 2020 yılında yapılan promosyon anlaşmasının 19 banka ile revize edildiğini bildirmişti. Yani Sosyal Güvenlik Kurumu bankalar tarafından emeklilere verilen ödemelerin tutarını artık değiştirdi. Kasım ayından itibaren emeklinin hesabına binlerce liralık ödeme yatacak. Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yapılan incelemeye göre bu ödeme en az 5000 TL olacak. Ancak bankalar kendi inisiyatifleri doğrultusunda bu tutarı arttırabilecek. Özel bankalardan da bu konu ile ilgili yeni açıklamalar geldi.

14 BİN LİRAYA KADAR YÜKSELİYOR

Kasım ayında da yine emekli için büyük bir rekabet başlayacak. Çünkü Ocak ayında yapılacak olan emekli maaş zammı öncesinde bankalar resmen emeklilerin peşine düşmüş durumda. Ocak ayında Maaşları daha da artacak olan emeklileri maaş müşterisi yapmak isteyen özel bankalar kesenin ağzını açıyor. daha öncesinde 10 bin liraya kadar yükselen promosyon rakamları SGK ile yapılan yeni anlaşma sonrasında 14 bin liraya kadar çıkacak gibi görünüyor. SGK’nın 19 banka ile yaptığı anlaşmada en düşük rakam 5 bin TL olarak belirlendi. Fakat bankalar Bu rakamı kendilerine göre güncelleyebiliyor daha yüksek emekli promosyonu ödeyebiliyor.

Özel bankalar kasım ayı sonuna kadar geçerli olacak tekliflerini hazırlamaya başladı. Kamu bankalarından ise henüz emekli için özel bir teklif gelmedi. Görünüşe göre kamu bankaları Kasım ayında yine taban promosyon ödemesi yapmaya devam edecek. Ancak tabii ki artık SGK’nın belirlediği taban ücret üzerinden ödeme verilecek. Yani kamu bankalarının ödeyeceği en düşük rakam da 5000 TL oldu.

Başa dön tuşu