SİYASET

İSKİ açılışında Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı’ya saldırı: Ekrem İmamoğlu müdahale etti

İSKİ’nin Tuzla İleri Biyolojik Su Arıtma Tesisi 3. Kademe açılış törenine katılan Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, törende konuşma yaptı. Konuşması sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür eden Şadi Yazıcı’ya tepki geldi. Törene katılan bazı kişiler Yazıcı’ya saldırdı. Olayların ardından Yazıcı’nın makam aracına binerek bölgeden ayrıldığı öğrenildi. Olayların ardından kürsüden açıklamalarda bulunan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ise ‘Bu arkadaş burayı germeye gelmiş, bırakın.’ ifadelerini kullandı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın katılım gösterdiği İSKİ Tuzla İleri Biyolojik Su Arıtma Tesisi 3. Kademe açılış töreninde ortalık karıştı. Törene katılan bazı kişiler Yazıcı’nın konuşmasına tepki gösterdi. Tuzla Belediye Başkanı’nın Erdoğan’a teşekkür etmesi sonrasında başlayan olayların ardından Yazıcı, makam aracına binerek törenden ayrıldı. Yaşanan gerginliğin ardından kürsüye çıkan İmamoğlu ise ‘Arkadaşlar sakin olun. Bu arkadaş burayı germeye gelmiş, bırakın.’ dedi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A TEŞEKKÜR EDİNCE ORTALIK KARIŞTI

Açılış töreninde kürsüye çıkıp konuşma yapan Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, çalışmaların önceki etabını tamamlayan eski İBB Başkanı Kadir Topbaş’ı andı ve ‘Bu çevre vizyonunun ilk kuruluşunu planlayarak, 1998 yılında birinci etabını başlatan, hizmet siyasetinin lideri Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun.’ ifadelerini kullandı. Konuşması sırasında bazı kişiler sık sık Yazıcı’nın sözünü keserek açıklamalarına engel olmaya çalıştı.

BİR GRUBUN SALDIRISINA UĞRADI

Kürsüdeki konuşmasıyla tepki çeken ve bir grubun saldırısına uğrayan Başkan Şadi Yazıcı, makam aracına kadar takip edildi. Gelen tepkiler ve saldırılar üzerine makam aracına binen Tuzla Belediye Başkanı törenden ayrıldı.

EKREM İMAMOĞLU MÜDAHALE ETTİ

Olaylar sonrasında kürsüye çıkan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Yazıcı’ya tepki gösterdi ve kalabalığı sakinleştirmeye çalıştı. İmamoğlu konuşmasında, ‘Arkadaşlar sakin olun. Bu arkadaş burayı germeye gelmiş, bırakın. Ne yapsın adam put gibi bir ağıza bakıyor. Ben valla Mevlana gibi dönüyorum dönüyorum milyonlara bakıyorum doyamıyorum. O şimdi övmek istiyor tabii. Övmeye yönelik hazırlık yapmış. Sayısını unuttum defalarca Sayın Cumhurbaşkanı’na övgüler dizdi. Belli ki bir şey olmak istiyor. Bir sıkıntısı var çözüm arıyor. Allah yardımcısı olsun.’ dedi.

 

Başa dön tuşu