GÜNDEM

İşkur Öğrencilere Ayda 5500 TL Asgari Ücret Ödemesi Yapacak

İşkur üniversite öğrencilerine her ay düzenli olarak asgari ücret ödeyecek! İşkur bünyesinde başlatılan Sosyal Çalışma Programları ile başvurusu kabul edilen üniversite öğrencileri derslerinden arta kalan vakitlerinde asgari ücret kazanabilecek. Şimdi milyonlarca üniversiteli İşkur asgari ücretli program başvurularını takip ediyor. Sosyal Çalışma Programı ile ilgili tüm detaylar haberimizde sizlerle…

İşkur’dan milyonlarca üniversite öğrencisine müjde! Asgari ücretin 5.500 TL’ye yükseltilmesi, artan enflasyon ve yaşam pahalılığı karşısında üniversite öğrenimi görmek de zorlaşmış durumda. Öğrenciler, hem harçlıklarını çıkarmak hem de ailelerine katkı sağlamak için okurken bir yandan da part-time işleri araştırıyorlar. İşte bu noktada Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) bünyesinde açılacak sosyal çalışma programları üniversitelilerin imdadına yetişti.

İşkur tarafından açılan Sosyal Çalışma Programları projesi ile üniversite öğrencileri de aylık asgari ücret seviyesinde gelire kavuşabilecek. İşkur bünyesindeki SÇP’ler ile haftanın 3 günü çalışacak üniversite öğrencileri aylık asgari ücret kazanabilecek. Bu yolla üniversite öğrenimi görürken ekonomik sıkıntı çekmeyecek ve ailelerinin ekonomilerine de destek sağlamış olacaklar. 2019 yılında başlanan proje 2022 yılında da devam ediyor.

İşkur SÇP programları en fazla 3 ay sürmekte olup, başvurusu onaylanan üniversite öğrencileri haftanın 3 günü çalışabilecekler. 2022 SÇP başvuru takvimi ile ilgili İşkur’un resmi internet adresinden açıklama yapılması bekleniyor.

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE ASGARİ ÜCRETLE ÇALIŞMA İMKANI

Üniversite öğrencileri İşkur bünyesinde açılacak Sosyal Çalışma Programlarında görev alarak haftada 3 gün, ayda ise 12 gün çalışabilecek. En fazla 3 ay yararlanılabilecek SÇP’ler ile üniversite öğrencilerinin asgari ücret seviyesinde gelir elde edebileceği açıklandı. Bu çerçevede adaylar aylık 5.500 TL tutarında net kazanç sağlayabilecekler. Ayrıca sigortaları da İşkur tarafından yapılacak.

2022 SÇP BAŞVURULARI NE ZAMAN?

İşkur 2022 Sosyal Çalışma Programı (SÇP) başvuruları ile ilgili henüz net bir tarih açıklanmadı. Ancak İşkur’dan kısa süre içinde bir duyuru yapılması ve yeni dönem için başvuru tarihlerinin ve çalışma takviminin netleştirilmesi bekleniyor.

Başa dön tuşu