GENEL

İslam Memiş altın yorumları ile saç baş yoldurdu! Yine çok can alıcı tavsiyelerde bulundu, elinde altını olan değerlendirsin

Altın herkesi korkutmaya başladı, ekonomistler bile olacakları öngöremiyor! İşte FED kararından önce bilinmesi gereken tüm detaylar!

İslam Memiş altın yorumları ile saç baş yoldurdu! Yine çok can alıcı tavsiyelerde bulundu, elinde altını olan değerlendirsin. FED kararının açıklanmasından önce, altın fiyatlarında yaşanan hareketlilik hız kesmeden devam ediyor. Ekonomistler altın konusunda neler olacağı ile ilgili kesin bir açıklama yapamıyor. İşte FED kararından önce altın ile ilgili bilinmesi gereken her şey…

Ekonomistlerden altın ile ilgili çok önemli uyarlar var! Vatandaşlar son zamanlarda altın fiyatlarındaki dalgalanmayı çok yakından takip ediyor. Altın fiyatlarındaki düşüşü yakalayanlar yatırım yapabilmek için soluğu kuyumcularda alıyor. Ünü ekonomist İslam Memiş konu ile ilgili can alıcı açıklamalarda bulundu.

DURUM ÇOK VAHİM, HİÇ İYİYE GİTMİYORUZ

Ünlü ekonomist İslam Memiş konu ile ilgili yaptığı açıklamalarda şu sözlere yer verdi:

“2022 yılında özellikle altın ve gümüş gibi değerli metallerde yaşanan baskılanma sorunu yalnızca FED değil, yapılan stoklardır. Değerli metaller baskılanırken merkez bankaları çok önemli miktarlarda stok yapmışlar. Bu bize pek de sürpriz olmadı. Merkez bankaları 2022 yılının 3. çeyreğinde 20 milyar dolarlık 399 ton altın satın aldığı kaydedildi. Bu sayının içerisine Çin ve Rusya gibi açıklama yapmayan ülkeler dışında. Hangi ülkelerin ne kadar altın stoğu yaptığı konusu da tam olarak bilinmemekle birlikte gizli tutulmaktadır. Altın rezervlerini artıran ülkelerin başında ise Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) yer alıyor.

TCMB, 31 ton altın rezervini bünyesine katarak toplam 489 ton altına sahip oldu. TCMB toplam 9 ayda 95 ton altını hanesine ekledi. Mücevher olarak talep edilen altın sayısı, üçüncü çeyrekte; 2017 yılının dördüncü çeyreğinden bu zamana kadar görülen en yüksek seviyeye ulaşmış olu.

Başa dön tuşu