GÜNDEM

İslam Memiş iki ayrı tarih verip şimdiden uyardı! Ekim ayı sonunda Dolar ve Altın topyekün düşecek

Altın kahini İslam Memiş sahneye çıktı. Altın ve Dolar için iki tarih vererek net konuştu. Not alın, bu tarihte her şey değişecek diyen İslam Memiş, yatırımcılara da tavsiyelerde bulundu.

Altın fiyatları dolardan daha güç alarak yükselişe geçti. Son 20 gündür düşüşünü tersine çeviren ons altın 1722 dolara kadar yükseldi. Gram altın fiyatları ise bugün 1010 lira seviyesinde işlem görüyor. Altın düşerken de yükselirken de yatırımcının yanında olmaya devam eden İslam Memiş’ten altının geleceğine ilişkin yeni tahminler geldi. Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş hem yatırımcılara hem de vatandaşlara 2 kritik tarihi verdi.

Altın ve dolar konusunda isabetli tahminleri ile son dönemlerde altın karşılığı olarak anılmaya başlayan İslam Memiş piyasalarda Yükseliş trendinin devam ettiği Bugünlerde yeni açıklamalar yaptı. Altın ve dolar ile ilgili dikkat çeken tahminlerde bulunan İslam Memiş,  “Bu iki tarihi not alın” diyerek altın ve doların çöküş tarihini açıkladı. İşte İslam Memiş’ten yatırımcıların işine yarayacak altın ve Dolar tahminleri…

ALTIN YÜKSELMEYE DEVAM EDİYOR

Altın ve dolar fiyatları hafta başından bu yana oldukça hareketli bir grafik sergiliyor. Avrupa Merkez Bankası’nın da tarihin en büyük faiz artırımı kararını alması ile birlikte 3 bulan altın ve dolar, un süredir devam eden düşüş trendinin ardından yeniden yükselmeye başladı. Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş’te Piyasalar ile ilgili yatırımcılara yeni tavsiyeler verdi. Ünlü Ekonomist İslam Memiş, özellikle 2 tarihe dikkat çekti.

EKİM SONU DOLARDA DÜŞÜŞ BEKLENTİSİ

20 Aralık tarihinde altın ve doların büyük çöküşünü Önceden tahmin eden ve yatırımcıları uyaran İslam Memiş doların düşüşü için yeni bir tarih verdi. Ekim ayının sonunda dolar kurunda düşüş beklediğini söyleyen İslam Memiş, bunun gerçekleşmesi halinde dolar TL kurunun etkileneceğini dile getirdi. şu anda borsanın 3500 seviyesini test ettiğini hatırlatan İslam Memiş, dolar kurunun ise 18,50 TL civarında olduğunu dile getirdi. İslam Memiş, açıklamasının devamında “Aynı anda yükselmesi şüphe uyandırıyor bende. Yabancı yatırımcıların satın alması ve uzun vadede durması önemli” şeklinde değerlendirmede bulundu.” dedi.

ZENGİN OLMAK İSTİYORSANIZ GÜMÜŞ ALIN

Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş yatırım yapmayı düşünen nerede tavsiyelerde bulundu. “ne altın ne dolar” diyen İslam Memiş zengin edecek enstrümanın Gümüş olduğunu söyledi. İslam Memiş açıklamasında şu ifadeleri kullandı; “İki haftadır gümüş için oflayanlar bugün yüzde 9’luk artışı gördü. Bir günde yüzde 9. Gümüş, sabırlı yatırımcıyı zengin eder. Önemli olan uzun vadeli sabretmek Gümüş, altın tepsinin üzerindeki ikramdır. Hızlı yükseliş sonrası mutlaka kâr satışı olacaktır ancak devamı güzel olacak.”

Başa dön tuşu