GENEL

İstanbul Ankara İzmir TOKİ sosyal konut kura çekilişi ne zaman? İstanbul Ankara İzmir TOKİ sosyal konut projesi başvuru nereden yapılır?

Tüm Türkiye’nin gözü bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılacak TOKİ sosyal konut projesi açıklamasında. 2022 yılının yeni sosyal konut projesi ile ilgili tüm detayları Cumhurbaşkanı Erdoğan duyuracak. Vatandaşların büyük bir heyecan ve merakla beklediği sosyal konut projesi ile ilgili açıklama öncesinde projeyle ilgili detaylı araştırmalar başladı. İl il sosyal konut projesi ile ilgili araştırmalar devam ederken İstanbul, Ankara ve İzmir’in de gözü TOKİ sosyal konut projesi detaylarında. Ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar başvuru şartları ve detaylarını araştırıyor.

81 ilde binlerce vatandaşı ev sahibi yapmayı amaçlayan TOKİ sosyal konut projesi ile ilgili detaylar merakla bekleniyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, canlı yayında sosyal konut projesi ile ilgili detayları paylaşacak. İstanbul, Ankara ve İzmir illerinden ucuz sosyal konut başvurusunda bulunacak olan vatandaşlar da yoğun bir araştırma içinde. Peki, İstanbul sosyal konut başvurusu başladı mı, ne zaman başlayacak? Ankara sosyal konut başvurusu başladı mı, ne zaman başlayacak? İzmir sosyal konut başvurusu başladı mı, ne zaman başlayacak? İstanbul, Ankara, İzmir TOKİ sosyal konut başvuruları ne zaman başlıyor? İstanbul, Ankara, İzmir TOKİ sosyal konut kura çekilişi ne zaman, hangi tarihte yapılacak? TOKİ sosyal konut projesi başvurusu nereden yapılır? İşte tüm merak edilenler…

İSTANBUL’DA 50 BİN KONUT İNŞA EDİLECEK

TOKİ sosyal konut projesi ile ilgili açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, başvuru sürecinin yarın başlayacağını duyurdu ve konutların 50 bininin İstanbul’da, 18 bininin Ankara’da, 12 bin 500’ünün e İzmir’de inşa edileceğini aktardı. Şehit yakınları ve gazilere ilk etabın yüzde 5’e karşılık gelen 12 bin 500 konut, emeklilere ise yüzde 20’ye denk gelen 50 bin konut ayrılacağını belirtti.

DAİRELERİN FİYATLARI

TOKİ sosyal konut projesi kapsamında dairelerin fiyatları da merak edilen soruların başında yer alıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplamda 608 bin lira olan 2+1 konutlar için aylık 2.280 liradan başlayan fiyatlar ve 240 ay vadeyle sahip olunabileceğini belirtti. Toplam fiyatı 850 bin olan 3+1 dairelerin ödemesi ise 3 bin 187 liradan başlayan taksitlerle ve 240 ay vadeyle yapılacak. Bu kapsamda belirlenen toplam bedelin yüzde 10’luk kısmı peşin alınacak.

BAŞVURULAR YARIN BAŞLIYOR

TOKİ sosyal konut projesi kapsamında başvurular 14 Eylül 2022 Çarşamba günü başlıyor. Başvuruların Ekim ayının sonuna kadar devam edeceğini açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ilk temelin ise Ocak ayında atılacağını duyurdu.

 

Başa dön tuşu